Erdoğan, seçime saatler kala CHP'ye eleştiride el yükseltti: Balya balya paralar Kandil'e gidiyor ve gereği yapılıyor

Erdoğan, seçime saatler kala CHP'ye eleştiride el yükseltti: Balya balya paralar Kandil'e gidiyor ve gereği yapılıyor
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'CHP'deki para sayma görüntüleri' hakkında, “Balya balya dolarlar, balya balya avrolar, bu görüntülerinin ortada dolaştığı hatta Kandil’e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Gençlik Aşkıyla Yeniden İstanbul" programına katıldı.

Erdoğan, burada seçime saatler kala CHP'ye yüklendi. CHP'deki para sayma görüntüleri hakkında konuşan Erdoğan, "Sizlerin de takip ettiği gibi 14-28 Mayıs'taki sinsi oyunun bir benzerini, diğer bazı yerlerle birlikte İstanbul'da da tekrar kurdular. Balya balya dolarlar, balya balya avrolar, bu görüntülerinin ortada dolaştığı, hatta hatta ta Kandil'e kadar bunların gönderildiği bir dönemi yaşıyoruz. Rastgele konuşmuyorum, Kandil'e gidiyor ve gereği yapılıyor. Kimsenin itiraf edemediği gizli pazarlıkların döndüğü bir seçim süreci yaşıyoruz. Yıllardır ağızlarını her açtıklarında şeffaflıktan, dürüstlükten bahsedenlerin foyası, her gün biraz daha ortaya çıkıyor. Haftalardır, ne para kulelerinin makul ve mantıklı bir izahını yaptılar ne de gizli-kapaklı pazarlıkların arkasında neler olduğunu açıkladılar. Tutarsız, mantıksız, milletin, özellikle de siz gençlerin aklıyla alay eder ifadelerle bu skandalları gözlerden kaçırmaya kalkıştılar" dedi.

"Benim derdim İstanbul, Ankara, İzmir"

Konuşmasının sonunda Erdoğan partili gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Şu anda, şu seçim kampanyasında diğer genel başkanların hiçbirisi benim kadar ülkeyi dolaşmadı. Hepsi yan gelip yatıyor. Biz ise çalışıyoruz, işimiz var. Nedir? Yerel seçimler. İnşallah bu yerel seçimlerden de Türkiye genelinde inşallah en büyük oyu biz toplayacağız. Ama benim derdim İstanbul, Ankara, İzmir. Bunu halledersek, bunun tadına doyum olmaz” dedi.

Ne olmuştu?

Gazeteci Nedim Şener ile GriTV yayın yönetmeni Zihni Çakır’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve bazı CHP’lilerin bir ofiste bavuldan balyalarla para çıkarıp saydığı iddia edilen videoyla ilgili İstanbul başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı da ‘görüntülerin İstanbul il başkanlığı binasının 2019’da satın alınmasıyla ilgili olduğunu’ açıklamıştı. Ancak Erdoğan, her seçim mitinginde bu görüntüler üzerinden CHP’yi hedef almaya başlamıştı. (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv