Erdoğan'dan dükkana sığınan Özdağ'a: Bunlar daha iyi günleriniz

Erdoğan'dan dükkana sığınan Özdağ'a: Bunlar daha iyi günleriniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ için "Particiklerden bir tanesini Karkamış'ta kovdular, o da gidip bir dükkâna sığındı, daha dur bu iyi günleriniz" ifadelerini kullandı. Özdağ, Erdoğan'a yaptığı bir basın toplantısı ile yanıt verdi. Özdağ, Erdoğan'a "Haziran 2023 seçimlerinden sonra Zafer Turizm, Kabil ve Şam seferleri dışında Katar'a da sefer düzenleyecek. Haberin olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada muhalefete yüklenirken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı da hedef almıştı.

Erdoğan: Daha dur bu iyi günleriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın roket atılan Karkamış'a ziyareti sırasında protesto edilmesiyle ilgili "Particiklerden bir tanesi dün Gaziantep oradan Karkamış'a geçmiş. Kalkmış orada mülteci kardeşlerimizle ilgili birkaç laf etmeye kalkınca, tabii ferasetiyle konuşur benim milletim, bunun yeri değil, lütfen burada siyaset yapmayın diye kovdular o da bir dükkana sığındı. Daha dur bu iyi günleriniz" ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ: Zafer Turizm Katar'a da sefer düzenleyecek

Zafer Partisi lideri Özdağ, Erdoğan'a yaptığı bir basın toplantısı ile yanıt verdi.

Özdağ, "20 seneden beri başbakanlık ve cumhurbaşkanlık yapmasına rağmen doğru dürüst istihbarat almadığını gördüm. Zaten alsaydı 15 Temmuz darbesi olmazdı. Zaten alsaydı PKK'yla müzakereler sırasında PKK'lıların yurtdışına çıktığını zannetmezdi" dedi.

Erdoğan'a "Bak Recep Tayyip Bey! Benim milli güvenlik konularında aldığım istihbarat, senin Karkamış ziyaretimizden aldığın istihbarattan daha iyi!" diye seslenen Özdağ, "Halk bizi protesto etmedi, 3 tane provokatördü. Biri FETÖ'cü, ikisi AKP'li!" dedi.

Özdağ açıklamasının ilgili bölümü, "Haziran 2023 seçimlerinden sonra Zafer Turizm Kabil ve Şam seferlerinden sonra Katar'a da sefer düzenleyecek. Haberin olsun!" diyerek tamamladı. (Kısa Dalga)

Politika