Fox TV haber sunucusu Tepeli: “Ya bu sabah da bir kere öperek uyandırsaydı Erdoğan”

Fox TV haber sunucusu Tepeli: “Ya bu sabah da bir kere öperek uyandırsaydı Erdoğan”

Selçuk Tepeli: "Ya bu sabah da bir kere öperek uyandırsaydı Erdoğan. Kriter herkesi korkutacak, herkesi dövebileceğini kanıtlamak olsaydı mesela Rusya'nın Devlet Başkanı Vladimir Putin olmazdı, Aleksandr Karelin (ünlü Rus güreşçi) olurdu misal...”

Fox TV Ana haber sunucusu Selçuk Tepeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik sözlerine “Ya bu sabah da bir kere öperek uyandırsaydı Erdoğan” diyerek tepki gösterdi. Tepeli, ayrıca milletin herkesi dövebileceğini kanıtlayacak, herkesi korkutabilecek birini Cumhurbaşkanı seçmek istemeyeceğini de savunarak “Kriter bu olsaydı mesela Rusya'nın Devlet Başkanı Vladimir Putin olmazdı, Aleksandr Karelin (ünlü Rus güreşçi) olurdu misal” dedi.
“Hayal kırıklığı içindeyim”

Selçuk Tepeli, Fox TV ana haberde Erdoğan’ın TBMM Grup Toplantısı’ndaki sözlerine yer verdikten sonra şunları söyledi: 

“Bugün gerçekten büyük hayal kırıklığı içindeyim. Ben daima söylediğim bir şeyi burada tekrar edeyim. Bu ülkeyi kimin yönettiği ile değil, nasıl yönettiği ile ilgilenirim. Ne muhalefet ne iktidardan herhangi bir beklentim ne dün ne bugün ne de yarın için var. Hiçbir fırsatın peşine düşmedim. Hiçbir alacağım borcum filan yok. Bu ülkeye sayfı duymam için yeterli gerekçem var. Fakat bugün biz öyle bir konuşma dinledik ki… insanlar bugün beklerdi ki, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu ülkenin bir insanı. Ülkenin bir yerine gitti. Orada bir arbede yaşandı. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, on milyonlarca insanın teveccühü ile cumhurbaşkanı olmuş birini Netanyahu'ya benzetti. ‘Siyaseten yanlış bir şey’ diyebilirdi sayın Cumhurbaşkanı. Bu yanlış bir şeydi, gerçekten yanlış bir şeydi. Zaten kendileri (İyi Partililer) de öyle bir şey demediklerini ispatlamak için debelenip durdular. 

“Bir sabah da bu milleti öperek uyandırsaydı”

‘Bu ülkenin herhangi bir yerinde, herhangi bir insanın siyaset yapan bir insanın da güvenliğinden ben sorumluyum. Eğer güvenliği ile ilgili bir sıkıntı yaşanmışsa bizim hatamızdır’ deseydi, ya bir sabah da bu milleti öperek uyandırsaydı Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan, ülkede bugün başka bir hava olurdu. Fakat ne oldu? Şimdi insanların kafasında ne var? Şu anda ne hissediyorlar? Korkuyorlar. Niye? Çünkü sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan öyle bir şey söylüyor ki, ‘daha neler olacak’, ‘gereğini yaptılar’...

Rus güreşçi benzetmesi

Bu ülkenin milleti, herkesi dövebileceğini kanıtlayacak birini mi Cumhurbaşkanı olarak ister? Herkesi korkutabileceğin kanıtlayacak, bunu sergileyebilecek birini mi Cumhurbaşkanı seçmek ister? Hadi Türkiye’den örnek vermeyeyim, eğer bu olsaydı kriter, mesela Rusya'nın Devlet Başkanı Vladimir Putin olmazdı, Aleksandr Karelin (ünlü Rus güreşçi) olurdu misal. Başka kriterler arıyorlar. 

“Cumhurbaşkanlığının bu olduğunu zannetmiyorum”

Bu devleti kurmuş, yedi düvele karşı da savaşmış, milli mücadele vermiş bir milletin korkmasının bu ülkenin ekonomisine geleceğine ne katkısı var? İnsanların cebine bu konuşmadan sonra daha mı çok para girecek? Faiz düşecek mi, TL dolar karşısında değer mi kazanacak? Hayır, bunların hiçbiri olmayacak. İnsanlar biraz daha korkacaklar, biraz da ümitsizliğe kapılacaklar. Cumhurbaşkanlığının bu olduğunu zannetmiyorum, böyle bir yere varacağımızı da zannetmiyorum.