Gökçek: “Görevden aldığı için Tayyip Bey'e kırgın değilim. Bizim inancımızda lider kabul ettiğin insana bağlılık vardır”

Gökçek: “Görevden aldığı için Tayyip Bey'e kırgın değilim. Bizim inancımızda lider kabul ettiğin insana bağlılık vardır”
Gökçek, “Bizim kültürümüzde, bizim inancımızda lider olarak kabul ettiğin insana bağlılık vardır. Lider olan insan, dininden çıkmadığı sürece söylediği her söze hoşuna gitmese de uyma vardır” dedi.Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kırgın olmadığını söyledi. Gökçek, “Lider olan insan, dininden çıkmadığı sürece söylediği her söze hoşuna gitmese de uyma vardır” dedi.

Gökçek, Haber Global’de katıldığı bir programda belediye başkanlığı görevinden istifa ettirilmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlamadığını belirtince sunucu Buket Aydın ile arasında şu diyalog yaşandı:

“Bir kırgınlığınız var mı?

Alınmaktan dolayı kırıldım ama Tayyip beye karşı değil. İşin arka hikayesini bilseniz, o zaman çok daha değişik düşünürsünüz. Kimseye anlatmadım arka hikayesini. ama parti içinde herkes biliyor. Tayyip beye beni niye aldın diye kırılmadım. Beni getiren o, alan o, gayet doğal.

Bakıyorum da başbakanlık yapmış bakanlık yapmış insanlar görevden alınınca isyan ediyorlar. Yani seni getiren de götüren de o hazmetmeyi bil. Tamam hoşuna gitmez, benim de hoşuma gitmedi.

Hiç ego yapmıyorsunuz ama Ankara halkı oy verdi size. Beni halk seçti demiyorsunuz.

Bizim kültürümüzde, bizim inancımızda lider olarak kabul ettiğin insana bağlılık vardır. Lider olan insan, dininden çıkmadığı sürece söylediği her söze hoşuna gitmese de uyma vardır. Ben Recep Tayyip Erdoğan’a inanıyorum. Gerçekten Türkiye bütün dünyaya meydan okuyabilecek hale geldiyse, artık dünya ilk 5’ten sorulur hade değilse, Tayyip Erdoğan da sorulur hale geldiyse ülkem için gurur duymam lazım. İlla herşey hoşuma, nefsime gidecek değil herşey. İnsanlara verilen yanlış bilgiler başkaları hakkında belli kararları verdirir. Ama yiğidi öldüreceksin hakkını vereceksin.”

Kısa Dalga Tv