Özgür Özel ve Meral Akşener'den işbirliğine ilişkin açıklama: Yeniden değerlendirilecek

Özgür Özel ve Meral Akşener'den işbirliğine ilişkin açıklama: Yeniden değerlendirilecek
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. Görüşme sonrası işbirliğine ilişkin açıklama yapıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün İYİ Parti Genel Merkezi’nde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

aksener-ozel-gorusmesi-30-kasim-2023-2.jpg

ekran-resmi-2023-11-30-11-59-29.png

CHP lideri Özel’e CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Zeybek, Gül Çiftçi ve Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın eşlik etti.

'İş birliğini sorduk'

Görüşme sonrası yapılan basın toplantısında Özel "İyi Parti'nin 81 il için almış olduğu kendi adaylarıyla girme kararında bazı seçim bölgeleri için GİK kararında bir değişiklik olup olmayacağını sorduklarını" söyledi.

"Biz ziyaretimizde; bu karara saygılı olduğumuzu, o yüzden yerel seçimlere yönelik bir somut teklifle değil. Ancak yerel seçimlerde, ittifak kelimesi yoruldu, ittifak kelimesi kalabalıkları, uzun süren toplantıları çağrıştırıyor. Ama yerel seçim; esnekliği, biraz daha hızlı karar vermeyi, ikili iş birliklerini gerektiriyor. Biz, İYİ Parti’ye önümüzdeki yerel seçime yönelik olarak iş birliği içinde olup olamayacağımızı, böyle bir Genel İdare Kurulu kararının yeniden gözden geçirilip geçirilemeyeceğini, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu, ama eğer mümkün olursa bundan sonraki süreçte, yerel seçimlerdeki iş birliği için partilerimizin görevlendireceği kişilerin birlikte çalışma imkanının yaratılıp yaratılamayacağını sorduk. Ve Sayın Genel Başkanımızdan bu konuda bir cevap aldık.”

'Genel İdare Kurulumuza soracağız'

Akşener de ilk GİK toplantısında konuyu yeniden değerlendireceklerini açıkladı.

"Sayın Özel’in söyledikleri doğrudur. O, konuyu anlattı. Bizim bir kararımız var, 81 ilde tek başımıza seçime girmek şeklinde. O konuyu, Genel İdare Kurulu’nda bizim tekrar iki siyasi parti olarak hiç değilse bazı yerlerde birlikte iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, bir soruyu; Genel İdare Kurulu’na tekrar götürebilir misiniz, özü bu. Biz de arkadaşlarımızla, kendilerinin yanında da konuştuk. Pazartesi günü doğal olarak GİK’i toplayacaktık, zaten. Orada bu soruyu, Genel İdare Kurulumuza soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek, göreceğiz. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah, her şey Türkiye için iyi olur.”

(Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv