İmamoğlu, Kurum'un yalanladığı davetiyeyi gösterdi: Utanır mı bilmem

İmamoğlu, Kurum'un yalanladığı davetiyeyi gösterdi: Utanır mı bilmem
"Şimdi başkan İstanbul'da yaşamadığı için hayali davetler yapıyor kendi kendine" diyen Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'a yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, davetiyeyi göstererek "Benim için kendi kendine davet uyduruyor diyen bu acemi adaya postayla yollayacağım, utanır mı bilmem" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri İçme Suyu Yatırımları Açılış Töreni ve Halk Buluşması'nda konuştu.

Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum'un "Ulaştırma Bakanı'na sordum, İmamoğlu açılışa davet edilmedi" açıklamasına yanıt veren İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'ın davet mailini ekranda gösterdi. İmamoğlu, "Bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem!" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum arasında 'Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı açılışına davet' polemiği yaşandı. İmamoğlu, Sancaktepe'de geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada, iktidar tarafından bugüne dek İstanbul'daki açılışlara davet edilmediğini belirterek, "İlk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı tarafından davet edildim. Vallahi teşekkür ediyorum kendisine. Peki şimdi ben ne yapacağım? Pazartesi oraya gideceğim" demişti.

"Hayali davetler yapıyor kendi kendine"

Murat Kurum, İmamoğlu'nun bu açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine ise "Şimdi başkan İstanbul'da yaşamadığı için hayali davetler yapıyor kendi kendine. Ben dün bakanımızla beraberdim, kendisine herhangi bir davet yapılmamış. Zaten 5 yıldır yeni mi aklı başına gelmiş? Yani 5 yıldır hiçbir protokole uymayan, bu manada İstanbul'un hizmetlerinden mutlu olamayan bir başkandan bahsediyoruz. Bugün kalkmış ne hikmetse yine bir polemik ve plan peşinde, oradaki gündemi değiştirme peşinde, 'Davet edildim, edilmedim.' Yani davet edilsen ne olur, edilmesen ne olur? Sen 5 yıldır zaten İstanbul'u üzdün, İstanbul için hiçbir yatırımı yapmadın. Şimdi kalkmış efendim 'davet edildim, edilmedim' siyaseti yapıyorsun. Ne siyasetidir bu? Şimdi ya git işine bak. Hepimiz seni öğrendik, ne yapmaya çalıştığını da biliyoruz" dedi. (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv