İmamoğlu'ndan İYİ Parti meclis üyelerinin ihraç süreci yorumu: Konuşamam

İmamoğlu'ndan İYİ Parti meclis üyelerinin ihraç süreci yorumu: Konuşamam
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti İBB Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden ve yeniden seçilen İbrahim Özkan'ı ile ilgili konuştu: “Başka partinin kendi içinde yürüyen süreçlerle ilgili biliyorsunuz hiç konuşmam” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanı Ekrem İmamoğlu, "Dünya Metrolar Zirvesi Açılışı" oturumundan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İYİ Parti İBB Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden İbrahim Özkan'ı yeniden aynı göreve seçen İYİ Partili İBB Meclis üyelerinin kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesiyle ilgili bir soru üzerine “Başka partinin kendi içinde yürüyen süreçlerle ilgili biliyorsunuz hiç konuşmam” dedi.

Ne olmuştu?

İbrahim Özkan, GİK'in CHP ile seçim işbirliğini ret kararı için, "GİK, Genel Başkan’a yetki verdi. Şu an böyle bir yetki yok. Bence istişare kanallarının kapanması diye bir şey yok. 20 Şubat’a kadar bu süreç devam edebilir. Genel kanaat işbirliği yapılması yönündedir” demişti.

Özkan'ın açıklamaları İYİ Parti'de gerilim yarattı. Genel Başkan Akşener, Özkan'ın istifasını istedi. Özkan dün meclis üyelerinin oylarıyla yeniden seçildi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun, Özkan'ı yeniden seçen meclis üyelerinin kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıkladı. (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv