İstanbul Üniversitesi'nde 6 öğrenciye 20 - 25 kişilik grup saldırdı

İstanbul Üniversitesi'nde 6 öğrenciye 20 - 25 kişilik grup saldırdı
İstanbul Üniversitesi'nde yemekhaneden çıkan 6 öğrenciye 20 kişilik bir grup saldırdı. Saldırıya uğrayan öğrencilerden biri, bir süredir ülkücü bir grup tarafından taciz edildiklerini belirtti ve saldıran grubun içinde okul dışından kişilerin de olduğunu söyledi.

İstanbul Üniversitesi'nde yemekhaneden çıkan 6 öğrenciye yaklaşık 20 kişilik bir grup saldırdı. Saldırı sonrası öğrenciler darp raporu almak için hastaneye gitti. Görüntülerde grubun öğrencileri bina duvarına sıkıştırdıkları ve burada darp ettikleri görüldü. halktv.com.tr'ye konuşan ve saldırıya uğrayan gruptan olan bir öğrenci süredir ülkücü bir grup tarafından taciz edildiklerini belirtti. Darp raporu almak için muayene olduklarını belirten öğrenci, saldıran grubun içinde okul dışından kişilerin de olduğunu ifade etti.

Öğrenci yaşananları şöyle anlattı: "Seçimin yaklaşmasıyla birlikte okuldaki muhalif devrimci öğrencilerin toplamına faşist saldırılar arttı. Biz yaklaşık bir aydır zaten saldırıya uğruyoruz ve bu saldırıları püskürtüyoruz. Bizi az kişi görünce yaklaşık 20-25 kişilik bir çete bize sözlü tacizlerde bulundu, küfürler etti sonra kavga çıktı. Bize saldırmaya çalıştılar. Arkadaşlarımızı darp ettiler. Hastaneden darp raporlarımızı aldık. Bunlarla mücadele etmeye devam edeceğiz."

Gündem