Kadın derneğinin erkek başkanı 'kadına şiddet' sorusunu yanıtlamadı

Kadın derneğinin erkek başkanı 'kadına şiddet' sorusunu yanıtlamadı
Eskişehir’de Es TV muhabiri, Çınar Kadınları Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Sema Nur Dilek’e İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasına ilişkin soru sordu. Derneğin genel başkanı Hüseyin Akın müdahale ederek muhabirin soru sormasını engelleri.

Çınar Kadınları Derneği, Eskişehir’deki şubesini açtı. Açılışta Çınar Kadınları Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Sema Nur Dilek gazetecilerle sohbet etti. Gazeteci Meltem Karakaş Kaya, "Kadına yönelik şiddete karşı çözüm önerileriniz var mı?" diye sordu. Dilek, “Girmeyeyim ben o konuya” diye soruya yanıt vermedi. Derneğin genel başkanı Hüseyin Akın ise araya girerek şunları söyledi: "

Önce bizi tanımanız lazım… Bırakın, önyargıdan kurtulun… Kadın derneği deyince kadınlardan ibaret bir dernek ifadesi geliyor. Feministçe davranışınızla bir yere gelemeyiz. Sorularınıza müdahale etmek zorundayım çünkü biz her soruyu kabul etmiyoruz. Çünkü biz proje derneğiyiz.”


Önce bizi tanımanız lazım… Bırakın, önyargıdan kurtulun… Kadın derneği deyince kadınlardan ibaret bir dernek ifadesi geliyor. Feministçe davranışınızla bir yere gelemeyiz. Sorularınıza müdahale etmek zorundayım çünkü biz her soruyu kabul etmiyoruz. Çünkü biz proje derneğiyiz.”" />

Gündem