Kılıçdaroğlu kadınlarla buluştu: Marketin attığı çürük meyveleri çocuğuma alıyorum

Kılıçdaroğlu kadınlarla buluştu: Marketin attığı çürük meyveleri çocuğuma alıyorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun video konferans yöntemiyle bir araya geldiği kadınlar, hayat pahalılığından ve geçim sıkıntısından şikayet etti. Kılıçdaroğlu, "Bu tabloyu değiştireceğiz ama elbirliğiyle değiştireceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans yöntemiyle kadınlarla bir araya geldi. Farklı illerden 72 ev kadınının, yaşadıkları sosyal ve ekonomik sorunları anlattığı toplantıda; Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Parti Meclisi Üyesi Deniz Demir de Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. Kadınlar, CHP liderlerine şunları söyledi:

* "Her şey ateş pahası, neye elimizi atıyorsak alamıyoruz. Çocuklarımıza neyi yedireceğiz? Yemeğimizin ilk malzemesi yağ 65,70 TL olmuşken biz nasıl geçineceğiz. Dört beş sene önce AKP’ye üyeydim, yardımlarına çağırıyorlardı, bir gün işim düştüğünde kapılarına bile sokmadılar. İlla her şey işlerini görene kadar mıydı? Bu pandemi dolayısıyla eşim işten çıktı, üç çocuk okutuyorum, canlı derse katılamıyorlar, tabletimiz yok, çocuklarım derse giremiyor.”

* “Önceden çalıştığımızda çocuklarımızla huzurumuz vardı, 10 yıldır huzursuzluk içerisindeyiz, sağlığımıza da sebep oldu, çocuklarımız ile oturduğumuzda sohbet yok, hesap kitap söz konusu oluyor. Çocuklarımız okulu bırakmak zorunda kaldı."

* "Çocuklarıma katkıda bulunmak için torunlarıma ben bakıyorum. Hayat çok pahalıı.

* “185 bin öğretmen açığı olan bir ülkede, sadece bir yılda 20 olmadı 30 40 bin öğretmen ataması yapılması ne kadar vicdanlara sığar. Bizler öğretmen adayı olarak, iyi şartlarda geçinmek istiyoruz."

* "Eşim bir sene oldu işe gireli. Hiçbir yardımdan faydalanamıyoruz, neden, eşim sigortalı işe girdi. Bir asgari ücret ile karın doymuyor. Ne kömür yardımı alabildik, ne çocuklarımızın eğitimi için bir sürü yerden tablet bilgisayar başvurusu yaptık ne onlar karşılandı."

* "Çalışıyoruz ama eşim engelli ben engelli. Asgari ücrete zam geldi ama anında her şeye zam oldu. Verdiği günün ertesi günün bütün zamlar patlama yaptı. Eşimin sigortasını ödüyorum, asgari ücrete zam geldi, ertesi 300 milyon (lira) birden zam verdiler."

* “Eşim yeni işe girdi. İki senedir evdeydi. Üç tane çocuğum var. Ekmek alacak halim yok. Bayat ekmek alıyorum, çocuklarıma yediriyorum, pazara çıkamıyorum. Bir market  çürük meyveleri atıyor, onları almaya çalışıyorum, çocuklarıma yediriyorum."

Kılıçdaroğlu: Elbirliğiyle değiştireceğiz

Kadınların yaşadığı sorunları dinleyen Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi: "Aynı dertleri paylaşıyorsunuz, çocuklarınız işsiz. 18 yıldır bu memleketi yönetenler, niye sizin derdinizi duymadılar? Bir maaşla yetinmiyorlar, iki maaşla yetinmiyorlar, üç maaşla yetinmiyorlar, dört maaşla yetinmiyorlar, beş maaş alıyorlar. ETürkiye zengin bir ülke, fakir bir ülke değil ama kaynakları adil dağıtılmadığı için büyük bir kısmı fakir bir kısmı da köşeyi dönmüş zengin. Bu tabloyu değiştireceğiz ama elbirliğiyle değiştireceğiz.” (ANKA)Kısa Dalga Tv