Mahsa Amini'yi anan Ezgi Mola'dan TBMM'ye kadın cinayetlerine karşı yasa çağrısı

Mahsa Amini'yi anan Ezgi Mola'dan TBMM'ye kadın cinayetlerine karşı yasa çağrısı

Ezgi Mola, İran'da Mahsa Amini protestolarının yarattığı etkinin ardından 'ahlak polisi'nin kaldırılacağı kararını hatırlatarak “Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; kadınlar için tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum” dedi.

Altın Kelebek Ödül Töreni'nde konuşan oyuncu Ezgi Mola, Mahsa Amini protestolarının ardından İran'da 'ahlak polisi'nin kaldırılması gündemini hatırlatarak, TBMM'deki tüm partilere seslendi.

Cem Yılmaz’ın yönettiği dijital platform dizisi Erşan Kuneri’de ‘Alev’ karakterini canlandıran Ezgi Mola, Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı.

Sahneye ödülünü almaya gelen Ezgi Mola, İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından kadınların başlattığı protestoların sonrasında, dün alınan kararla ahlâk polisinin kaldırıldığını öğrenmekten tüm kadınlar adına mutlu olduğunu dile getirdi.

Kadın haklarıyla ilişkin görüşlerini her fırsatta dile getiren Mola, Türkiye’de de kadın cinayetleri konusunda, bu tür güzel gelişmeler beklediklerini söyledi.

Ezgi Mola, “Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; kadınlar için tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum” dedi.