Nermin Yıldırım Kara: 'Geçen 10 ayın sonunda Hatay'da asbest büyük bir tehlike oluşturmaya devam ediyor'

Nermin Yıldırım Kara: 'Geçen 10 ayın sonunda Hatay'da asbest büyük bir tehlike oluşturmaya devam ediyor'
CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Hatay Samandağ’da toplanan inşaat atıklarının asbest içerdiğini belirtti ve "Geçen 10 ayın sonunda, Hatay'ın pek çok yerinde yükselen hafriyat tepeleri durmaya; asbest büyük bir tehlike oluşturmaya devam ediyor" dedi.

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 6 Şubat depreminin ardından enkazların toplandığı Hatay Samandağ’da molozların asbest içermesi nedeniyle halk sağlığının tehdit altında olduğunu belirtti. İktidara yurttaşların sağlıklı yaşam hakkı için atıkların bir an evvel kaldırılması çağrısında bulunan Kara, şunları söyledi:

'Hatay'ın pek çok yerinde hafriyat tepeleri yükseliyor'

"Deprem sonucunda ortaya çıkan enkazların güvenli ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde ayrıştırılması, alınması gereken en önemli tedbirler arasındaydı. Geçen 10 ayın sonunda, Hatay'ın pek çok yerinde yükselen hafriyat tepeleri durmaya; asbest büyük bir tehlike oluşturmaya devam ediyor."

'AK Parti hükümetinden istediğimiz şey...'

"Büyük bir yıkıma uğrayan Hatay’da sağlık etki maliyetleriyle alakalı ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. AK Parti hükümetinden istediğimiz şey; Anayasa’nın 56. maddesi gereği herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkının mahfuz olduğu kriteri dolayısıyla bu atıkların bertarafının sağlıklı bir şekilde bir an evvel yapılması için düzenlemelerin hayata geçirilmesidir.” (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv