Netflix'in dizisi Wednesday rekor kırdı: Dans sahnesi sosyal medyanın gündeminde

Netflix'in dizisi Wednesday rekor kırdı: Dans sahnesi sosyal medyanın gündeminde
Netflix ve Tim Burton'ın daha önce hem live-action hem de animasyon olarak sinemaya uyarlanan Addams Ailesi'nin kızı Wednesday'e odaklanan yeni dizisi izlenme rekoru kırdı.

"Wednesday" sekiz bölümden oluşan ilk sezonuyla geçtiğimiz çarşamba günü platformdaki yerini aldı ve ilk haftasında en çok izlenen İngilizce dizi oldu. 21-27 Kasım haftasında toplamda 341 milyon saat izlenen dizi küresel olarak en çok izlenen diziler listesinde ilk sırada.

Beyaz Perde'nin aktardığına "Wednesday" rekoru eline almadan önce, Netflix'in ilk haftasında en çok izlenen İngilizce dizisi "Stranger Things"in dördüncü sezonuydu ve 335.01 milyon saat toplam izlenmeye ulaşmıştı. "Stranger Things"in bu izlenme oranı ilk yedi gün üzerinden değerlendirilmişti, "Wednesday"inki ise sadece beş günlük bir rakam ve dizinin başarısını daha önemli kılıyor.

Başrolünü Jenna Ortega'nın üstlendiği dizi, oyunculuk performansları, kendine has mizahı ve Tim Burton'ın yönetmenliğiyle büyük beğeni topladı.

Jenna Ortega'nın dans sahnesi ise sosyal medyada paylaşım ve beğeni rekorları kırdı. Tiktok ve Instagram'da binlerce kullanıcı şimdi bu dansı yapmaya çalışıyor.

Magazin