Ocak Partisi'nin 'kutsal el işareti' sosyal medyada gündem oldu

Ocak Partisi'nin 'kutsal el işareti' sosyal medyada gündem oldu
Yerel seçim kararını açıklayan Ocak Partisi'nin 'kutsal el işareti'ni tanıttığı anlar sosyal medyada gündeme oturdu.

Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, parti olarak bütün illerde, ilçelerde bağımsız aday çıkarma kararı aldıklarını açıkladı. Canpolat, "Yerel yönetim seçimlerinde, Ocak Partisi olarak bütün illerde, ilçelerde bağımsız bir şekilde, hiçbir ittifakın günahına ortak olmadan, hiç kimsenin hatasına dahil olmadan kendi partimizin bünyesinde bütün il ve ilçelerde adaylarımızı çıkarma kararı aldık" dedi.

'Bu işaretin izinde ve emrindeyiz'

Canpolat, partisinin el işaretini de tanıttı. Canpolat partisinin el işaretini tanıtırken şu ifadeleri kullandı:

"Bizim kutsal işaretimiz bu. Bu varlık ve bütünlük, herkesi bir araya getirme sembolüdür. Abdülhamit Han Hazretleri de bu işareti kullanmıştır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu işareti kullanmıştır. Biz de bu işaretin izinde ve emrindeyiz."

'Ocak Partisi'ni kimler neden durdurmak istiyor?'

Ocak Partisi'nin 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimine katılamamasına tepki gösteren Canpolat, "FETÖ ve PKK ile iltisaklı olan siyasi partilerin alındı belgelerini alıp, seçimlere müdahil olmalarını hayretle ve utançla seyrettik. Bizi engellemek isteyenlerin, yerli ve milli bir siyasi partinin önüne geçmeye çalıştığını hep beraber işitiyoruz, görüyoruz. Türkiye'de oynanan oyunların hala devam ettiğini görüyoruz. Hala oyun oynuyorlar. Millete kumpas yapma derdindeler. Bu milletin özüyle şerh edilmiş Osmanlı medeniyetini yaşayıp ve yaşatmak isteyen, Cumhuriyetin değerlerinde ecdadın izini süren bir Osmanlı Ocakları bünyesinde üyeleri tarafından kurulmuş Ocak Partisi'ni kimler neden durdurmak istiyor? Sorununuz, endişeleriniz nedir" dedi. (DHA)