Özgür Özel ile görüşen Lütfü Savaş'tan ilk açıklama: Yarın ne yapacağımızı paylaşacağız

Özgür Özel ile görüşen Lütfü Savaş'tan ilk açıklama: Yarın ne yapacağımızı paylaşacağız
Özgür Özel ile görüşmesinin ardından Hatay İl Başkanlığı önünde toplananlara ilk açıklamasını yapan Lütfü Savaş, "Yarın Hatay halkıyla, hep birlikte ne yapacağımızı paylaşacağız" dedi.

Yerel seçim yaklaşırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nde Hatay tartışması sürüyor. Yeniden aday gösterilmesi tartışmalara yol açan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, dün Ankara’da düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılmadı. Savaş, CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Özgür Özel’le bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından bugün Hatay'da bir grup vatandaş, CHP İl Başkanlığı önünde toplanarak adaylığı tartışma konusu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a destek verdi. Savaş buraya telefonla bağlanarak bir açıklama yaptı. Savaş'ın açıklamasını gazeteci Kazım Kızıl kayıt altına aldı. Savaş burada, "Yarın çok daha büyük bir mitingle açıklamalarımız olacak. Şu an daha fazla bir şey söylemek doğru olmaz. Yarın Hatay halkıyla, hep birlikte ne yapacağımızı Hatay halkı ile paylaşacağız. Biz Hatay halkı ile beraber olmaya devam edeceğiz" dedi.

İşte o anlar:

Ne olmuştu?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Hatay tartışması sürüyor. CHP lideri Özgür Özel, yeniden adaylığı tartışma konusu olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’la bir görüşme gerçekleştirdi. Özel, görüşme öncesinde yaptığı açıklamada, Savaş ile Hatay özelinde yapılan son anketi ele alacaklarını söylemişti. Görüşmenin ardından bir açıklama yapılmadı. (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv