Özgür Özel'den yerel seçimler için çağrı: Tüm siyasi partileri güç birliğine davet ediyoruz

Özgür Özel'den yerel seçimler için çağrı: Tüm siyasi partileri güç birliğine davet ediyoruz
Yerel seçimler için siyasi partilere çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı Özel, "Bu belediyeleri sadece CHP'lilerin oyuyla kazanmadık. İstanbul'da, İstanbul İttifakı'yla, Ankara'da dürüst insanlar Başkent'i yönetsin diye destek aldık ve kazandık. Tüm siyasi partileri, güç birliğine davet ediyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özel, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için de siyasi partilere çağrıda bulunarak, "Bu belediyeleri sadece CHP'lilerin oyuyla kazanmadık. İstanbul'da, İstanbul İttifakı'yla, Ankara'da dürüst insanlar Başkent'i yönetsin diye destek aldık ve kazandık. Tüm siyasi partileri, güç birliğine davet ediyoruz" dedi.

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'Sonuna kadar takipçisi olacağız'

Tahir Elçi davası: "Davayı sürüncemede bırakıyorlar. Dinlenmesi gereken tanıklar dinlenmiyor. Deliller karartılması için bir el devreye girmişti. Bir grup arkadaşımız, Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi'nin davası için Diyarbakır'da. Sevgili Türkan Elçinin içinde yanan ateş elbette sönmeyecek. Ama sonuna kadar takipçisi olacağız. O eller yargılanana kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu olayla ilgili karanlıkta kalan her şeyin açığa çıkarılması için gereken her şeyi yapacağız."

'Seçimde sosyal belediyecilik nedir diye gösteren CHP'li belediyelere oy atmaya davet ediyorum'

Yerel seçimler: "Eğer CHP'li belediye seçerseniz 2 yılda bir kurbanlık koç kadar etten, karne hediyesinden, ödeyemediğiniz sınav parasını ödemeye koşacak sıcacık bir sosyal belediyecilik yapan belediye başkanınız olacak. Bunu Türkiye'nin dört bir yanında yaptığımızda CHP'li adayları seçtiğinizde bu sıcak el sizlere de uzanacak. Seçimde sosyal belediyecilik nedir diye gösteren CHP'li belediyelere oy atmaya davet ediyorum. Ankara'yı parsel parsel satanlar değil güzel iyi dürüst insanlar yönetsin diye destek aldık."

'Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin oyuyla kazanmadık'

"Biz bu belediyeleri sadece CHP'lilerin oyuyla kazanmadık. İstanbul'da, İstanbul İttifakı'yla, Ankara'da dürüst insanlar Başkent'i yönetsin diye destek aldık ve kazandık. Biz işbirliğine tüm siyasi partileri, güç birliğine davet ediyoruz."

'Emekliler açlıkla sınanıyorlar'

Emekli maaşı: "Emekliler açlıkla sınanıyorlar, 7 bin 500 TL'lik emekli maaşı mutlaka asgari ücret seviyesine çıkartılmalı. Önergemizi Meclis'te oylatacağız. Orada kalkan elleri göreceğiz. CHP, emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi için ellerini kaldıracak. AK Partilileri bugün milletimiz bir kez daha görecek. Plan Bütçe Komisyonumuz, bu 5 bin TL'nin bir kere değil her ay verilmesi için bir önerge hazırlıyor ve bunu da Meclis'in gündemine getireceğiz. Harç zamlarında yüzde 50, enflasyon oranında indirim yapılması şarttır. Diyor ki Erdoğan, 2 bin 500 TL'lik kira zammı 7 bin 500 TL olmuş, 'Sende vicdan var mı' diyor soruyor. Hatay Arsuz'da, Kuğu Park'taki konutların kirası 2 bin 500 TL'den, 18 bin liraya çıkartılmış. Şimdi Erdoğan'a soruyorum, sende vicdan var mı?"

Erdoğan'a çağrı: 'Türkiye'deki tüm siyasi parti liderlerini al, kol kola Filistin'e gidelim;'

İsrail-Filistin meselesi: "Ben Filistin'e gitmek, oradaki katliamı dünyaya duyurmak için başvurularımı yaptım. Bizim mutlaka sınır kapısından geçmemiz, orada duruşumuzu göstermemiz lazım. Erdoğan, sözüm sanadır. Bu konuda cevap bekliyorum. Türkiye'deki tüm siyasi parti liderlerini al, kol kola Filistin'e gidelim; Türkiye'nin duruşunu dünyaya gösterelim." (Kısa Dalga)

Kısa Dalga Tv