Rektörlük geri adım attı: ODTÜ'lüler Devrim Stadyumu'nda mezuniyet töreninde

Rektörlük geri adım attı: ODTÜ'lüler Devrim Stadyumu'nda mezuniyet töreninde

ODTÜ Rektörlüğü'nün Devrim Stadyumu'ndaki töreni iptal etmesine rağmen öğrenciler bugün Devrim Stadyumu'nda mezuniyet töreni düzenledi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri ve mezunları Devrim Stadyumu'nda kendi mezuniyet törenlerini gerçekleştirdi.

17.00'de başlaması planlanan 2022 Mezuniyet Yürüyüşü, yoğunluk sebebiyle gecikmeli başladı. Devrim Stadyumu tamamen doldu.

REKTÖRLÜK GÜVENLİK GEREKÇESİYLE İPTAL ETMİŞTİ

ODTÜ Rektörlüğü, yıllardır ODTÜ’deki Devrim Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet törenini 'güvenlik' gerekçesiyle iptal etmiş, törenin bu yıl fakülteler bünyesinde ayrı gün ve saatlerde yapılması kararını almıştı.

ODTÜ yönetiminin bu kararına başta üniversite öğrencileri, akademisyenleri ve mezunları olmak üzere çok sayıda tepki gelmişti.

Öğrenciler, mezunlar, akademisyenler ve bölümler rektörlüğün kararına tepki göstererek, töreni Devrim'de düzenleme kararı aldılar.

ODTÜ YÖNETİMİ GERİ ADIM ATTI

ODTÜ öğrencileri de 6 Ağustos'ta Devrim Stadyumu'nda mezuniyet töreni düzenleyeceklerini duyurmuştu. Gelen tepkilerin ardından ODTÜ yönetimi geri adım atmıştı.

Kılıçdaroğlu da dün akşam yaptığı sosyal medya paylaşımında, "Rektörlük yerleşkeye girişlere 'birinci derece aile yakını' kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok” demişti. (ANKA)