Şirin Payzın CNN Türk günlerini anlatıyor 2: CNN Türk'e atanan kayyım

Şirin Payzın CNN Türk günlerini anlatıyor 2: CNN Türk'e atanan kayyım
Uzun yıllar CNN Türk’te habercilik yapan ve tartışma programları sunan gazeteci Şirin Payzın, yakın dönem medya tarihinin önemli bir kesitini, perde arkasında yaşananları, kanalın içindeki güç savaşlarını Kemal Göktaş’a anlatıyor.
Uzun yıllar CNN Türk’te habercilik yapan ve tartışma programları sunan gazeteci Şirin Payzın, yakın dönem medya tarihinin önemli bir kesitini, perde arkasında yaşananları, kanalın içindeki güç savaşlarını Kemal Göktaş’a anlatıyor:

* “Aydın Doğan ve Arzuhan Doğan Yalçındağ ellerinden geleni yaptılar ama Aydın Bey’i yanındakiler vergi cezası ve tutuklanmakla korkuttular”
* “Madem HDP’li çıkaramıyordum, MHP’li de çıkarmamaya başladım. Kendimce böyle bir denge kurdum.”
* “Bir gün Aydın Bey beni çağırdı, benim programımın deşifresi çıkarılmış ve bazı yerler kırmızı ile çizilmiş. Programdaki şakalaşma Aydın Bey’in önüne sakıncalı bölüm diye konulmuş. Bunu yapan Ankara’ydı."
* “Nevşin Mengü olayına bakılırsa bu isimlerin kim olduğu anlaşılır” * “Ahmet Hakan’la diyaloğumuz yoktu. Ortak karar almıyorduk”
* İşten atılmamak için Sarayı devreye sokma girişimim olmadı.
* “CNN Türk’ün içinden İbrahim Kalın’ın benim programıma çıkmasından rahatsız olan isimler oldu”
* “Çok linç yedim, tehdit edildim, yine de CNN Türk’ü dişimizle tırnağımızla kurduğumuz için ve tazminatlarımızı içerde bırakmamak için kalmakta ısrar ettik”
* “Şimdinin NTV’sine ve CNN Türk’üne baktığımda ağlayasım geliyor.”
* “Demirören aldıktan sonra genel müdür olarak atanan Bora Bayraktar en büyük hayal kırıklıklarımdan biridir.”
* “CNN Türk’e kayyım olarak Demirören geldi, Demirören’e de kayyım A Haber’den kayyım geldi”

Kısa Dalga Tv