Çocuklar için 4: Okul yemeği neden gerekli?

Çocuklar için 4: Okul yemeği neden gerekli?
Çocuk odaklı beslenme serisi “Çocuklar İçin” depremlerin ardından daha da acil hale gelen okul yemeği konusuyla Kısa Dalga’da.

Gazeteci Filiz Yavuz ve Gıda Mühendisi Akademisyen Bülent Şık’ın hazırlayıp sunduğu podcast serisi “Çocuklar için”in dördüncü bölümünde ücretsiz ve sağlıklı okul yemeği konusunu ele alınıyor.

Depremlerin ardından barınma sorununun getirdiği beslenme sorunu okullarda bir öğün ücretsiz sağlıklı yemek talebini nasıl daha acil kılıyor? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından birinci dönemin sonunda okul öncesi kademelerdeki öğrencilerin tümüne vaat ettiği beslenme desteği toplumsal talebi karşılıyor mu? Öğrenciler ne istiyor?

Neden sadece okul öncesi kademeye değil, üniversiteye kadar bütün kademelerdeki öğrencilere bir öğün ücretsiz, sağlıklı beslenme desteği verilmeli? Artan enflasyon, yoksulluk ve deprem koşullarında okullara beslenme desteği neye yarar? Okul yemeği uygulamasını bütçe üzerinden tartışmak doğru mu? Okul yemeği uygulamasının hayata geçirilmesi için karar vericiler neler, bireyler neler yapmalı? Bu sorular ve daha fazlasının yanıtı Kısa Dalga’da…

PODCASTİ DİNLEMEK İÇİN PLAY’E TIKLAYINIZ

Podcast