Etyen Mahçupyan Anlatıyor 4: "Davutoğlu bazı şeyleri yapmasaydı, çok daha feci şeyler olurdu, çok daha fazla insan ölürdü"

Etyen Mahçupyan Anlatıyor 4: "Davutoğlu bazı şeyleri yapmasaydı, çok daha feci şeyler olurdu, çok daha fazla insan ölürdü"
Davutoğlu bazı şeyleri yapmasaydı çok çok feci şeyler olurdu. Çok daha fazla insan ölürdü ve geri dönülemeyecek olan bir biçimde Kürt meselesini kaybetmiş olabilirdik

Etyen Mahçupyan, Beril Eski ile yaptığı podcast dizisinin son bölümünde Davutoğlu'nun başbakanlığı ve düşürülmesini anlatıyor: * Davutoğlu bazı şeyleri yapmasaydı çok çok feci şeyler olurdu. Çok daha fazla insan ölürdü ve geri dönülemeyecek olan bir biçimde Kürt meselesini kaybetmiş olabilirdik." * Davutoğlu, başbakanlığa devam etseydi AK Parti'yi yeniden daha ahlaki ve daha rasyonel bir zemin üzerinden kurgulayacaktı. Bu konuda yapılanlar, hep Tayyip Erdoğan tarafından engellendi.” * "Davutoğlu’nun gitmesi lazımdı ama bu gitmesini de daha bir sene önce kendisi getirmiş, e seçimde de başarılı olmuş bir adam. Nasıl olacak bu? Pelikan yolundan gittiler." * (Dink öldürükten sonra Zaman gazetesinde yazması) "Nerede yazarsam yazayım aynıydı. Hürriyet’te yazsam farklı bir şey miydi? Sonuç olarak para kazanmam gerekiyor."

Podcast