Galatasaray: Çığlıkların yasaklandığı meydan

Galatasaray: Çığlıkların yasaklandığı meydan
Mehveş Evin, kent meydanlarının anlamını ve nasıl dönüştürüldüklerini, Cumartesi Annelerine yasaklanan Galatasaray Meydanı'na odaklanarak anlatıyor. Cumartesi Anneleri, 2018’deki 700. Buluşmaları nedeniyle yargılanırken Mehveş Evin, Galatasaray Meydanı’nın tarihini, önemini, sembol haline gelişini Cumartesi anneleri / insanları ve uzmanlarla konuşuyor.PODCASTİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ
Bir kentin nabzını en iyi nerede tutarsınız? O kentin kültürünü, insanını, ruhunu gözlemlemek isterseniz gideceğiniz ilk yer neresi?

Sanırım birçoğunuz “meydan” diyecektir.

Mehveş Evin, kent meydanlarının anlamını ve nasıl dönüştürüldüklerini, Cumartesi Annelerine yasaklanan Galatasaray Meydanı'na odaklanarak anlatıyor.  

Galatasaray Meydanı, İstanbul için bir tarih, bir sembol… Ve Cumartesi Anneleri / İnsanları için yıllardır kayıplarını sordukları seslerin yankılandığı bir meydan…

Cumartesi Anneleri, 2018’deki 700. Buluşmaları nedeniyle yargılanırken, meydanların kamusallıktan çıkarılmasını ve özel olarak Galatasaray Meydanı’nın tarihini, önemini, sembol haline gelişini Cumartesi Anneleri / İnsanları ve uzmanlarla konuşuyor.

Podcast