Sedat Bozkurt ve Çağrı Sarı anlatıyor: Bahçeli'nin subliminal mesaj aşkı... Kılıçdaroğlu ve Özel'in 'müzakere' polemiği...

DEM Parti'nin kapatılma tartışmaları, İYİ Parti kurultayı, Mehmet Şimşek'in AKP içindeki pozisyonu Erken seçim tartışmaları, Özgür Özel ve kemal Kılıçdaroğlu arasındaki 'müzakere' polemiği...Hepsi ve daha fazlasını Gazeteciler Sedat Bozkurt ve Çağrı sarı Politi-Cast'te değerlendirdi. Politi-cast şimdi yayında.

POLİTİ-CAST'İ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta siyasetin gündemini en çok MHP Lideri Devlet Bahçeli meşgul etti. Bahçeli, "Türk milletini “yerel halk” ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit (ortalığı karıştıran, arabozucu) zihniyetin son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir" dedi. Bu sözlerin 'hedef noktası Mehmet Şimşek'ti' değerlendirmeleri yapıldı.

Bahçeli "Şimşek'e mi mesaj verdi" tartışmaları sürerken, bu kez de Ferdi Tayfur şarkısı eşliğinde yürüyüş yaparken bir video yayınladı.

Peki bu kez mesaj kimeydi?

İki yönlü tartışılan bir video oldu... Kimi 'AKP'ye' dedi, kimi kurultay süreci yürütecek olan İYİ Parti'ye.

Bahçeli'nin amacı neydi neden böyle bir video yayınlandı?

***

Bu hafta mesaj veren sadece MHP olmadı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile haftaya bir buluşma gerçekleştirecek olan Özgür Özel'e de gönderme yapıldı. Mesajın sahibi Kemal Kılıçdaroğlu'ydu. "Saray ile müzakere edilmez mücadele edilir" dedi. CHP'li kurmaylardan üst üste açıklamalar geldi. Son olarak Özgür Özel de cevap verdi.

Peki kim haklı?

DEM Parti'nin kapatılma tartışmaları, İYİ Parti kurultayı, Mehmet Şimşek'in AKP içindeki pozisyonu ve erken seçim tartışmaları...

Sedat Bozkurt ve Çağrı Sarı, Politi-Cast'te değerlendirdi. Politi-Cast şimdi yayında.

Politicast