PODCAST | Kitap - Konuk - Kahve: Yazar Selahattin Demirtaş anlatıyor

PODCAST | Kitap - Konuk - Kahve: Yazar Selahattin Demirtaş anlatıyor
Kısa Dalga’dan Yeşim Özdemir’in hazırlayıp sunduğu 3K: Kitap-Konuk-Kahve’nin bu haftaki konuğu Siyasetçi-Yazar Selahattin Demirtaş…

PODCASTİ DİNLEMEK İÇİN PLAY’E TIKLAYINIZ

Edirne F Tipi Cezaevinde 2016 yılından beri tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kitap-Konuk-Kahve’de, Yeşim Özdemir’in sorularını avukatları aracılığıyla yanıtladı. Tutukluluk koşulları nedeniyle Demirtaş’ın cevaplarını tiyatro sanatçısı Cenk Dost Verdi seslendirdi. Programda yazarların kendi kitaplarından seçtikleri alıntıları okudukları bölümün seslendirmesini ise sanatçı Ercan Kesal yaptı…

Yazıyla ilişkisini, tüm bu mücadele süreçlerinin önemli bir parçası olarak değerlendiren Demirtaş, “yazdığım beş kitaba, milyonlarca okura rağmen ‘oldum, piştim’ gibi bir çiğliğe düştüğümü sanmıyorum, haddimi biliyorum. Edebiyat bir okyanus ve ben bir hapishane hücresinden, derme çatma bir salla o okyanusa açıldım. Nereye kadar gidebilirim, bunu bilmem mümkün değil” diyor.

Yazdığı beş kitapla geniş okur kitlesine ulaşan Demirtaş, okurlarına yeni kitap müjdesi de veriyor… Bu müjdeyi ilk kez Kitap-Konuk-Kahve programında Yeşim Özdemir ile paylaşan yazar, kitabının adını “DAD” olarak açıklıyor ve ekliyor:

“Anlamı nedir diye soranlar olabilir. Kürtçe bilenlerin aklına hemen bir anlam gelecektir zaten ama acele etmeyin bence. Belki de DAD çok anlamlı bir kelimedir.”

Podcast