Özge Mumcu Aybars ile Bu Işıltılı Hayatı Biz Seçmedik: Zirvede bir efsane

Özge Mumcu Aybars ile Bu Işıltılı Hayatı Biz Seçmedik: Zirvede bir efsane
Özge Mumcu Aybars, podcast serisinin yeni bölümünde atık malzemeleri kullanarak etkileyici heykeller yapan Asaf Erdemli ile sanat, çevre, sürdürülebilirlik ve eserlerinin üretim süreci üzerine konuşuyor.

BU IŞILTILI HAYATI BİZ SEÇMEDİK'İ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Asaf Erdemli, sıra dışı bir sanatçı. Hayatın içinden topladığı geri dönüşüm malzemelerini sanat eserlerine dönüştürüyor.

Erdemli’nin atık malzemelerle oluşturduğu “Zirvede Bir Efsane” isimli heykel sergisi, Ziraat Bankası Ankara Çukurambar Sanat Galerisi’nde 20 Mayıs'a kadar görülebilecek.

Atık malzemelerin nasıl değerli sanat eserlerine dönüşebileceğini gösteren Erdemli, sadece görsel bir zevk sunmakla kalmıyor, aynı zamanda izleyicilere geri dönüşümün önemi ve çevreye duyarlı yaşamanın değeri hakkında güçlü mesajlar da veriyor.

Özge Mumcu Aybars, Asaf Erdemli ile geri dönüşümden heykel sergisi hakkında konuşuyor, sanatçının eserlerinin arkasındaki ilham kaynaklarına, sürdürülebilirlik ve çevre bilincinin sanata nasıl entegre edileceğine, kullanılan malzemelerin hikayelerine ve bu eserlerin toplum üzerindeki etkilerine derinlemesine bir bakış atıyor. Sanatın, çevre bilinci ve sürdürülebilir yaşamın kesişim noktasında bir yolculuğa çıkmak için...

Podcast