SAHTE PEYGAMBERİN AKÇELİ TAPELERİ

SAHTE PEYGAMBERİN AKÇELİ TAPELERİ
Timur Soykan, "Sahte peygamberin tuzağı" podcast serisinin ikinci bölümünde polisin dinlemeler ve takipler sonucunda ortaya çıkardığı tarikat şemasının detaylarını aktarıyor.

Gazeteci Timur Soykan,  Kısa Dalga’da “Gerçek Suç” podcast serisine devam ediyor. Badeci Şeyhin Sır Odası  kitabının yazarı Soykan, AKP iktidarında altın dönemini yaşayan “tarikatlarda müritlerin nasıl dolandırıldığını gösteren çok çarpıcı bir dosyayı açıyor. Üç bölümlük podcast sersinde “Allah’ın kendisiyle konuştuğunu söyleyen bir sahte peygamberin tezgahını ve tuzağa düşenlerin hayret verici teslimiyetini” dinleyeceksiniz….

İlk bölümde Şaban Özdil'in İzmit'te Allah'tan ilham alarak tarikat kurduğunu, müritlerinden para topladığını anlatan Soykan, ikinci bölümde polisin dinlemeler ve takipler sonucunda ortaya çıkardığı tarikat şemasının detaylarını aktarıyor. Müritlerin kurduğu "Nuh'un gemisi" whatsapp grubu sohbetlerindeki inanılmaz detayları ve telefon konuşmalarındaki para sohbetlerinin ayrıntılarını dinleyeceksiniz.

Tüm bölümler: 


Podcast