PODCAST | Sera Kadıgil: Kedimi bile aday yapsak kazanır, bu ne umutsuzluk?

PODCAST | Sera Kadıgil: Kedimi bile aday yapsak kazanır, bu ne umutsuzluk?
Kısa Dalga’da “Muhabbet ‘23” başlığı altında yeni bir podcast serisi başladı. Azmi Karaveli’nin hazırladığı serinin ilk bölümüne Türkiye İşçi Partisi Sözcüsü İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil konuk oldu. “Muhabbet ‘23”’de Kadıgil; çok konuşması nedeniyle sesinin kısılmasından Meclis’teki yemeklere, Emek ve Özgürlük İttifakı’nda zaman zaman yaşanan sorunlardan sandık güvenliğine uzanan geniş yelpazedeki sorulara net ve samimi cevaplar verdi.

Sera Kadıgil anlatıyor:

Neden çok konuşuyor? Neden bağırıyor?

Cumhurbaşkanı olmak ister mi?

Süleyman Soylu hakkında konuşmak yerine Netflix izlemeyi tercih eder miydi?

AKP ve MHP'lilerle kuliste arkadaşlık ediyor mu?

Meclis lokantasındaki fiyatların ucuzluğunu neden makul buluyor?

TİP'in yüzde 3 hedefini gerçekçi buluyor mu?

Cumhurbaşkanı adayları ile ilgili ne düşünüyor?

Neden "kedimi bile aday yapsak seçilir" diyor?

AKP seçime rağmen gitmezse ne yapılmasını öneriyor?

Hangi TİP'li milletvekiline kanka, hangisine deli diyor?

PODCASTİ DİNLEMEK İÇİN PLAY'E TIKLAYIN

“Neden Muhabbet ‘23”

Muhabbet ’23; Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 kuruluş yıldönümünün yanı sıra, seçim yılı olması nedeniyle mevcut siyasetçilerden sanatçılara eski siyaset duayenlerinden bilim insanlarına kadar çok sayıda isimle ciddi meselelerin yanı sıra hayata dair sohbet ve muhabbet etmeyi amaçlıyor.
Reel siyaset tartışmaları arasında konuşulması unutulan ikinci yüzyılda nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizi, keyifli sohbetlerle tartışacağız. Kutuplaşmanın kurumsallaştığı, farklı kişi ve fikirlere tahammülün her geçen gün azaldığı bir ortamda bugünü ve yarınımızı konuşacağız.
Muhabbet ’23 serisinin çıkışı belki seçimler olabilir ancak dinleyenlere biraz da umut verecek bir Türkiye tablosu çizmek amaçlanıyor. Geçtiğimiz yüzyılın anı ve derslerinden yola çıkarak güzel bir ikinci yüzyıl hayali hakkında bir sohbet dizisi yapmayı hedefliyoruz. Elbette güncel siyasi gelişmelere ve bitmek tükenmek bilmeyen aday kim olacak gibi artık klişeleşmiş konulara da gireceğiz. Her podcast’en bir de manşet çıkartmaya çalışacağız.

Podcast