Uçan Süpürge 25. yılında 'Kadınların Mirası'yla uçuyor

Uçan Süpürge 25. yılında 'Kadınların Mirası'yla uçuyor

25'inci Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 26 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında ulusal ve uluslararası alandaki kadın filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak. Festivalin program direktörü Nil Kural ile festivali, hazırlık sürecini Mühdan Sağlam'a anlattı.

PODCASTİ DİNLEMEK PLAY'E TIKLAYINIZ

25'inci Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 26 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında ulusal ve uluslararası alandaki kadın filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak.

Festival programında yer alan filmler, Büyülü Fener, Kızılay Sineması ve Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde izlenebilecek.

Festivalin bu seneki teması "Kadınların Mirası" olarak belirlendi. Buna bağlı olarak da tema ödülü, 1990 yılından bu yana bir kültür, hafıza mekanı ve kalıcı bellek olarak her kesimden ve inançtan kadının desteğiyle oluşmuş Kadın Eserleri Kütüphanesi’ne verildi.

Dünyadan ve Türkiye’den kıymetli bir film seçkisi seyirci ile buluşacak. Bu yıl festivalin program direktörlüğünü Nil Kural yapacak. Kural ile festivali, hazırlık sürecini konuştuk.