Yeşil Sol Parti adayı Konukçu: Erdoğan kaybedecek, bizler kazanacağız

Yeşil Sol Parti adayı Konukçu: Erdoğan kaybedecek, bizler kazanacağız
14 Mayıs seçimlerine 10 gün kala kadın milletvekili adayları Kısa Dalga’ya konuk olarak gündemi ve kadın sorunlarını konuşuyor.

ESRA TOKAT'IN KEZBAN KONUKÇU İLE SOHBETİNİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İstanbul 1. Bölge 2. Sıra milletvekili adayı ve Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) Eş Sözcüsü Kezban Konukçu Kısa Dalga’dan Esra Tokat’ın konuğu oldu.

HDP’ye yönelik kapatılma davası nedeniyle Yeşil Sol Parti’den seçime giren milletvekili adaylarının sahada karşılaştığı zorluklara değinen ve ara ara laf atmaların, sataşmaların olduğunu ancak bunun yaygın olmadığını belirten Konukçu, “Halkla direkt olarak temas ettiğimiz noktalarda öncesine göre artık çok daha rahat bir iletişim kurabildiğimizi görüyorum. Şu anda iktidar ötekileştirici ve savaş politikaları üzerinden direkt olarak partimizi kriminalize etmeye çalışsa da halkla temas ettiğimizde daha önceki dönemlere göre daha az karşılık bulduğunu görüyoruz” dedi.

“Yeniye dönük arayışta partimiz önemli bir seçenek olarak duruyor”

“İnsanlar bizi dinliyor” diyen Konukçu, “Partimizi bilmeyenlere, ön yargıları olanlara anlattığımızda; özellikle de kadın ve gençlerle iletişimde çok daha rahat oluyoruz. Onlar daha açık fikirli ve kendilerine daha yakın buluyorlar. Bunun nedeni de iktidarın kadınlara çok fazla acı yaşatması ve yaşam güvencemizin ortadan kalkmasıyla bağlantılı olarak yeniye dönük bir arayışın olması. Bu arayışta da partimiz önemli bir seçenek olarak duruyor” ifadelerine yer verdi.

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ın kaybedeceğini ve bizlerin kazanacağını biliyoruz” diyen Konukçu, “Hiçbir şey umutsuzluk yaratmasın. O kadar kararlı bir halk var ki. Gerçekten ezilenler, halk, emekçiler ve kadınlar çok kararlı ve kesinlikle bu iktidarın gitmesini istiyorlar” diye konuştu.

Podcast