55 bin aile hekiminden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: Açlık sınırındayız

55 bin aile hekiminden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: Açlık sınırındayız
Yaşanan ekonomik krizden halkın her kesimi derinden etkilenirken, doktorlar da isyan etti. 55 bin aile hekimliği çalışanı, Erdoğan'a mektup yazarak sıkıntılarını dile getirdi.

Aile hekimleri, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a bir mektup göndererek yaşadıkları sorunları ve öncelikli taleplerini iletti.

Sözcü'den Cem Yıldırım'ın haberine göre mektupta şu ifadeler yer aldı:

“84 milyon vatandaş ile direk temas eden 55 bin aile hekimliği çalışanı olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından sorunlarımıza yönelik bir çözüm anlayışı göremedik. Aile sağlığı merkezi kiralarını ödeyemez, temel masraflarını bile karşılayamaz hale geldik. Aile Hekimleri yoksulluk, hatta açlık sınırındadır.

Ülkemizde koruyucu sağlık hizmetlerine yönelik hiçbir faydası olmayan ve hekimlerin sözleşmelerinin feshini de kolaylaştıran, aile hekimleri kadar, motivasyon kaybı nedeniyle 84 milyon vatandaşı da olumsuz etkileyen sözleşme ve ödeme yönetmeliği için düzenleme yapılmamıştır. Özellikle pandemi döneminde yoğun bakımlar hariç sağlık hizmetinin devamını sağlayan aile sağlığı merkezleri, kiralarını ödeyemez, temel masrafları karşılayamaz hale gelmiştir."

HABERİN TAMAMI