AKP'li Çelik: Maalesef yargıda bir çekişme var

AKP'li Çelik: Maalesef yargıda bir çekişme var
AKP'li Faruk Çelik, "Sorunları hukuk içinde çözme makamlarını çözümün değil de anlamsız kavgaların adresi yaparsanız, şu soruya muhatap olursunuz: Meşru çözümlerin adresi neresi olacak?" dedi.

Tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'la ilgili yüksek yargı arasında yaşanan çatışmaya dair eski bakan, AKP Artvin Milletvekili Faruk Çelik'ten açıklama geldi.

Çelik, yargı arasında bir çekişme olduğunu belirtti.

AKP'li Faruk Çelik'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı şöyle:

"Maalesef Yargıda, Çatı ile Çatı katı arasında bir çekişme var. Çatının kararlarını beğenmeyebiliriz, karşı çıkar hatta kendi içimizde isyan da edebiliriz. Tıpkı geçmişteki 367 kararında olduğu gibi. Ancak, sorunları hukuk içinde çözme makamlarını çözümün değil de anlamsız kavgaların adresi yaparsanız, şu soruya muhatap olursunuz: Meşru çözümlerin adresi neresi olacak? Devlet düzen ister, düzen de hukuk."

Ne olmuştu?

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Anayasa Mahkemesi'nin TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği “seçilme hakkı” ve “kişi hürriyeti ve güvenliği” haklarının ihlal edildiği yönündeki kararına uyulmamasına hükmetti. Daire, “yargısal aktivizm” yapmakla suçladığı ihlal kararı yönünde oy kullanan AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunurken, aynı zamanda Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi için kararı TBMM Başkanlığı'na gönderdi. (Kısa Dalga)