AKP'li Orhan Miroğlu: AK Parti meclis üyeleri de kayyıma karşı

AKP'li Orhan Miroğlu: AK Parti  meclis üyeleri de kayyıma karşı
AKP MKYK Üyesi ve 25. ve 26.Dönem milletvekili Orhan Miroğlu : AK Parti'nin de meclis üyeleri kayyıma karşı, çünkü onlar da seçiliyorlar ve onlara da kayyım atanmış oluyor.

AKP MKYK Üyesi ve 25. ve 26.Dönem milletvekili Orhan Miroğlu "AK Parti'nin meclis üyeleri de kayyıma karşı, belediyeler ikinci valilik gibi oldu" dedi.

Miroğlu, "Bu kayyım politikalarının AK Parti'ye ne zararı ya da ne faydası var. Bizler bunları altı yedi senedir hep tartışıyoruz. Açıkçası bence bu politikanın AK Parti'ye faydası olmadı ama meseleye sadece bu zaviyeden bakmak yanlış, sivil siyaset ve demokrasi açısından bakmak rasyonel tutum olur. Çünkü kayyımların sonucunda güneydoğuda sivil siyaset ve demokrasi zemini güçlenmedi tam tersi zayıfladı" ifadelerini kullandı.

t24'ten Cansu Çamlıbel'e konuşan Miroğlu "Bir mülki idare amirine iki görev birden yüklüyorsunuz ve bu Güneydoğu'nun şartlarında gerçekten istediğiniz gibi bir sonuç vermiyor. Belediye diyorsunuz, meclis üyesi yok. AK Parti'nin de meclis üyeleri kayyıma karşı, çünkü onlar da seçiliyorlar ve onlara da kayyım atanmış oluyor. Aslında Batı'daki hali ve işleyişi itibariyle belediye diye bir şey kalmadı. Biraz böyle ikinci bir valilik gibi oldu. Ben bu durumdan mülki idare amirlerimizin de memnuniyet duyduğunu hiç sanmıyorum. Düşünün devletin bir valisi orada görevlendiriliyor ve iki üç yıllık çalışma dönemi içinde kritik kararlar vermek zorunda kalıyor" dedi. (Kısa Dalga)

Gündem