Akşener'den Yavaş'a mesaj: Adaylık düşünüyorsanız çıkın, destekleyelim

Akşener'den Yavaş'a mesaj: Adaylık düşünüyorsanız çıkın, destekleyelim
Barış Yarkadaş, katıldığı programda kulis bilgisi aktardı: "Akşener, Yavaş'a "Adaylık düşünüyorsanız, çıkın. Biz de sizi destekleyelim" dedi..."

Gazeteci ve eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin konuştuğunu ve 'adaylık mesajı verdiğini' öne sürdü. 2023 seçimleri yaklaşırken kulisler çok hareketli. Altılı masanın adayının kim olacağı en çok merak edilen konuladan biri. Gazeteci ve eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, tv100 kanalında yayınlanan programda çarpıcı bir iddiayı gündeme taşıdı. Yarkadaş, şunları söyledi:

" Geçen günlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş dar bir grubun katıldığı toplantıda bir araya geldiler. Akşener, Yavaş'a "Adaylık düşünüyorsanız, çıkın. Biz de sizi destekleyelim" dedi... Yİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’ndan Kemal Bey’in adaylığına bir vize çıkacağına inanmıyorum. Meral Hanım topu Genel İdare Kurulu'na atacak Kemal Bey’in aday olmaması için. Kılıçdaroğlu masanın adayı olmasa da CHP’nin adayı olarak sahaya çıkar."

Politika