Alçı: Melih Bulu’nun morali çok bozuk, yurtdışına gitmeyi düşünüyor

Alçı: Melih Bulu’nun morali çok bozuk, yurtdışına gitmeyi düşünüyor

Habertürk köşe yazarı Nagehan Alçı, “Bulu’nun morali tahmin edildiği üzere çok bozukmuş, Türkiye’den ayrılmayı düşünüyormuş. Türkiye dışında bir üniversiteye gitmek için temaslarda bulunuyormuş” dedi.

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, 'Melih Bulu’ya devlet başka bir görev mi verecek?' başlığıyla yayımlanan bugünkü yazısında 2 Ocak'ta AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan ve 15 Temmuz'da görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu'nun 'sırra kadem basmış durumda olduğunu' söyledi.

Alçı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Melih Bulu görevden alındığı Perşembe gününden beri sırra kadem basmış durumda. Nerede olduğunu, ne yaptığını bilen yok ama hakkında rivayet çok. Devlet tarafından korunduğundan, yeni bir görev verileceğine kadar iddialar muhtelif…

Ben size işin aslını söyleyeyim… Bulu’nun morali tahmin edildiği üzere çok bozukmuş, Türkiye’den ayrılmayı düşünüyormuş. Türkiye dışında bir üniversiteye gitmek için temaslarda bulunuyormuş. Büyük olasılıkla kökenlerinin dayandığı Makedonya’ya gidecek ve bir Makedon üniversitesinde ders verecekmiş. Yani Bulu’ya devlet tarafından verilen yeni bir görev söz konusu değil.”

TIKLAYIN - Melih Bulu Rektörlükten alındığına inanmadı

TIKLAYIN - Boğaziçi Dayanışması: Tüm bileşenleri seçime çağırıyoruz

TIKLAYIN - Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Melih Bulu görevden alındı