AKP'li vekil, din dersi kararından dolayı AYM'yi ihanetle suçladı

AKP'li vekil, din dersi kararından dolayı AYM'yi ihanetle suçladı

Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, bir çocuğun zorunlu din dersinden muaf tutulması talebinin reddini hak ihlali olduğuna hükmeden Anayasa Mahkemesi'ni hedef gösterdi: "Yazıklar olsun. İslam’ın öğretilmesini “İnsan hakkı ihlali” olarak yaftalamak, yakın tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olmuştur."

Anayasa Mahkemesi, kızının zorunlu din dersinden muaf tutulması talebi reddedilen babanın yaptığı başvuruda, din ve vicdan hürriyetinin ihlal edildiğine karar vermişti.

AKP'den bu karara tepki geldi. Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz,Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda AYM'yi hedef alarak şunları yazdı:

"Adı “Barış” olan, insanlığa kardeşliği, eşitliği ve iyiliği yaymayı öğreten yüce dinimiz İslam’ın okullarımızda neslimize öğretilmesi “insan hakları ihlali” imiş. Anayasa Mahkememiz böyle buyurmuş. Türkiye Müslümanlarına Ramazan hediyesi. Yazıklar olsun!

İslam diyarı Türkiye’mizin Anaysa Mahkemesi bir Yunanistan, Finlandiya, Norveç, İsveç kadar olamadı. 300 yıldır sömürge zihniyetiyle dünyanın kanını emen,40 yıldır PKK terör örgütünü silahlarıyla besleyen Avrupa’nın “sarı saçlı mavi gözlü insan hakları” yalanına boyun eğdiler!

Müslümanlıkla yoğrulun yurdumda İslam’ın öğretilmesini “İnsan hakkı ihlali” olarak yaftalamak, yakın tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olmuştur. Bu ihanete Aziz Milletimiz asla izin vermez..."

ekran-resmi-2022-04-11-06-22-02.png