Beşiktaş'tan Fikret Orman'a Vagner Love davası

Beşiktaş'tan Fikret Orman'a Vagner Love davası

Beşiktaş Kulübü, Vagner Love'ın transfer sürecinde görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle Fikret Orman hakkında 13 milyon liralık tazminat davası açtı.

Beşiktaş, eski başkan Fikret Orman'a Wagner Love transferinde kulübü bilerek zarara uğrattığı gerekçesiyle dava açtı. Ajansspor yazarı ve Radyospor programcısı Atilla Türker, açılan davayla ilgili belgelere ulaştı.

Türker, Ajansspor'daki yazısında şu bilgileri aktardı:

"Malumunuz, Vagner Love, 2017-18 sezonunun devre arasında Alanyaspor'dan Beşiktaş'a transfer edilmişti.

İşte bu transfer sürecini değerlendiren Beşiktaş Kulübü'nün mevcut yönetim kurulu, kulübü büyük maddi zarara uğrattığı gerekçesi ile Fikret Orman hakkında 13 milyon 404 bin 53 liralık tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde "Fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla" ifadesi de var. Yani bu davayla ilgili istenilen 13 milyon 404 bin lira yarınlarda artabilir.

Dava dilekçesinde "Fikret Orman, vekalet görevini kötüye kullanmak ve özen ve sadakat yükümlülüğüne aykırı davranmak suretiyle, futbolcu Vagner Silva de Souza (Vagner Love) transferi sürecinde Beşiktaş A.Ş.'nin menfaatleri aleyhine olarak arka arkaya imzaladığı sözleşme ve protokollerle büyük maddi zarara neden olmuştur. Dolayısıyla, ülkemizin köklü kulüplerinden Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği'ni ağır maddi zarara uğratan Davalı Fikret Orman, yol açtığı zarardan sorumlu olup, işbu zararı Beşiktaş A.Ş.'ne tazmin etmekle yükümlüdür" denildi.

Davanın açılış tarihini de yazayım, 6 Temmuz 2022...

Bu davanın en büyük dayanağı da meşhur KPMG raporu...

DAVA DİLEKÇESİNDE FİKRET ORMAN'A YÖNELİK ÇOK AĞIR İFADELER VAR

Şu hususu önemle belirteyim. Dava dilekçesinde Fikret Orman'ın icraatlarına yönelik olarak son derece ağır ifadeler var.

Neler mi var?

"Baş aktör olarak hareket eden Fikret Orman'ın her bir hüküm ve gösterdiği davranış, Beşiktaş A.Ş. menfaatlerine aykırı olarak gerçekleştirilmiştir."

"Fikret Orman altına imza attığı hükümler sebebiyle Beşiktaş A.Ş.'nin "parasını" yok yere ve tedbirsizce harcayarak büyük maddi zarara yol açtı."

"Fikret Orman ya 400.000 Euro cezai şartın Avukat Sami Dinç'e ödeneceğini bile bile ya da herhalde ödenmesi amacıyla işbu kabulü mümkün olmayan hükmün altına imza atmıştır."

"Fikret Orman'ın altına imza attığı her bir sözleşmenin neredeyse her bir madde düzenlemesi üçüncü kişilere maddi menfaat sağlarken, Beşiktaş A.Ş.'ye büyük zarar vermiş ve Beşiktaş Futbol A.Ş.yi ek zarar tehdidi altında bırakmıştır."

"Davalı Fikret Orman, altına imza attığı son protokolde de vekalet görevini kötüye kullandığını ve her zamanki özensizliğini bir kez daha göstermiştir."

"Genel kurullarda yapılan tartışmalar ve kamuoyuna yansıyan birtakım yolsuzluk haberleri, önceki yönetimin gerçekleştirdiği işlemlerin detaylarıyla incelenmesi zorunluluğunu doğurmuştur. Yaklaşık iki yıl süren incelemenin neticesinde 20 Aralık 2021 tarihli Özel Kapsamlı İnceleme Raporu (bundan böyle 'İnceleme Raporu' olarak anılacaktır) düzenlenmiştir."

YAZININ TAMAMI