Kendisini eleştirenlere 'Dangalak' diyen Bülent Turan basını da es geçmemiş: Geri zekalı

Kendisini eleştirenlere 'Dangalak' diyen Bülent Turan basını da es geçmemiş: Geri zekalı

1915 Çanakkale Köprüsü yerine feribotu tercih ettiği için yapılan eleştirilere 'dangalaklık' diyen AKP'li Bülent Turan, haberi yapan gazetecilere ise 'geri zekalılık' diye hakaret etmiş.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Gelibolu'da katıldıkları iftar programı dönüşü, 1915 Çanakkale Köprüsü yerine feribotu tercih etmişti. Turan, katıldığı bir programda, köprü yerine feribotu tercih ettiği için kendisini eleştirenlere “dangalak” demişti.

Turan’ın, Çanakkale'nin Biga ilçesinde Ramazan Bayramı'nın birinci gününde düzenlenen bayramlaşma töreninde, feribot tercihini haber yapanlara da “geri zekalı” dediği ortaya çıktı.

Turan, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi: "Biz, il başkanımız ile beraber, Jülide Hanım ile beraber, her beraber bindik arabalarımıza, Gelibolu'ya Lapseki'den, köprüden gittik. Altı ayrı program yaptık. Son program iskelede, vapurun önünde, iftar programı. İftarımızı yaptık, vapur karşımızda. Köprü de bizim, vapur da bizim. Köprüden gittik, vapurla geri geldik. Ayıp mı, günah mı, yanlış mı? Bunu haber yapıyorlar koca koca televizyonlar; Fox TV, Halk TV, şunlar, bunlar. Tarafsız ya bunlar. Arkadaşlar, bakın, bu bir geri zekalılıktır. Gerçekten inanılır gibi değil." (ANKA)