CHP mitinginde, '6’lı masadaki işbirliğinin tabana yayıldı' mesajı verilecek

CHP mitinginde, '6’lı masadaki işbirliğinin tabana yayıldı' mesajı verilecek

Altılı masadaki partiler mitinge heyetler halinde katılacak. Mitingde, “6’lı masadaki işbirliğinin tabana yayıldığı” mesajı verilecek.

CHP tarafından yapılacak olan ‘Milletin Sesi’ mitinginde altılı masadaki partiler de yer alacak. Miting öncesinde CHP İstanbul İl Örgütü’nden il başkan yardımcıları, 6’lı masadaki diğer partilerin il başkanlıklarını ziyaret ederek mitinge davet etti.

Cumhuriyet’te yer alan haberde edinilen bilgiye göre DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin İstanbul il örgütleri CHP’nin mitingine heyetler halinde katılarak destek verecek. Bu kapsamda, “6’lı masadaki işbirliğinin tabana yayıldığı” mesajı verilecek. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Yargı eliyle muhalefeti susturmak isteyen iktidarın bu yaklaşımına ‘hayır’ demek için CHP’nin haklı mücadelesinin yanında olduğumuzu göstereceğiz” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla Bursa'da yapılacakken Canan Kaftancıoğlu hakkında hapis cezası verilmesi üzerine İstanbul'a alınan "Milletin Sesi Mitingi" ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı.

TÜRK BAYRAĞI VE CHP BAYRAĞI KULLANILACAK

Bugün 18.00’de Maltepe Sahil Miting Alanı’nda yapılacak mitingde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önce yurttaşlar, yaşadıkları adaletsizliklere dair söz alacak. Tüm siyasi parti ve STK’lerin de davet edildiği, Türk bayrağı ve CHP bayrağı dışında herhangi bir özel flama ya da bayrağın kullanılmayacağı mitingde protokol kuralı uygulanmayacak. CHP’nin merkez yönetim kurulu üyeleri, parti meclisi üyeleri ve milletvekilleri, Kılıçdaroğlu’nun miting konuşmasını halkın arasında takip edecek.

120 metrelik bir sahnenin kurulacağı mitingi 350’yi aşkın basın mensubu takip edecek. Sanat camiasının önemli isimleri de çektikleri videolar ile mitinge destekte bulundu.