Dilan Polat ve Sıla Doğu cezaevine alışamadı: ‘Sosyetik hırsız’ kavgası

Dilan Polat ve Sıla Doğu cezaevine alışamadı: ‘Sosyetik hırsız’ kavgası
Silivri Cezaevi’nde bulunan Dilan Polat’ın yemek yemediği, kimseyle konuşmadığı belirtilirken, Sıla Doğu’nun ise kendisine “Sosyetik hırsız” diye laf atan mahkum ile kavga ettiği ileri sürüldü.

Kara para aklama, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Dilan Polat ile kız kardeşi Sıla Doğu, Silivri'de 9 numaralı yüksek güvenlikli cezaevinde 30 kişilik koğuşta kalıyor.

Polat ve Doğu’nun cezaevi yaşamına adapte olamadığı belirtildi.

Posta Gazetesi’nde yer alan habere göre, Dilan Polat'ın beğenmediği için yemek yemediği ve çok sigara içtiği, bu yüzden bağışıklık sisteminin çöktüğü ortaya çıktı.

Cezaevinde haftada en fazla 2 bin 500 TL harcayabilen Dilan Polat, ayda üç kez kapalı, bir kez de açık görüşe çıkabilecek. Ağrıları nedeniyle doktora üç kez muayene olan Polat’a orta kulak iltihabı teşhisi konuldu.

Tek kişilik hücreye geçme isteği kabul edilmeyen Dilan Polat'ın koğuşta kimseyle konuşmadığı belirtildi.

“Sosyetik hırsız”

Sıla Doğu'nun da psikiyatri servisine başvurarak yeşil reçeteli ağır depresanlar istediği iddia edildi.

Sıla Doğu ile diğer tutuklular arasında bir de kavga yaşandığı ileri sürüldü. Havalandırma saatinde bir tutuklunun, Sıla Doğu'ya "Sosyetik hırsızlar da burada" diye laf attığı, buna sinirlenen Sıla Doğu’nun, kadın tutuklunun üzerine yürüdüğü, gardiyanların kavgayı ayırdığı ileri sürüldü. (Kısa Dalga)