Dilan ve Engin Polat'ın, komşularının evini basma anına ait görüntüleri yayınlandı

Dilan ve Engin Polat'ın, komşularının evini basma anına ait görüntüleri yayınlandı
Dilan Polat ve Engin Polat'ın tutuklanmaları sonrası haklarındaki iddialar sürüyor. Yeni çıkan görüntülerde, Polat'ların oturdukları villadaki komşularıyla park yeri tartışması yaşadıkları, tartışmanın kavgaya dönmesi sonrası komşularının evini bastıkları ortaya çıktı.

Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmadan önce komşularıyla park meselesi yüzünden kavga ettiği ortaya çıktı.

Kanal D'nin yayınladığı görüntülere göre, Dilan Polat komşusuna tekme attı, Engin Polat ise yumruk atarak darp etti. Polat çifti, olayın ardından polis ekiplerini eve almadı ve ifade vermeye günler sonra gitti.

Tutuklama öncesi park kavgası

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çiftinin, tutuklanmadan önce komşularıyla kavga edip ev basma görüntüleri yayınlandı.

İddiaya göre, Dilan Polat, doğum gününde eşi Engin Polat’a lüks bir otomobil hediye etti. Dilan Polat, 6 Haziran’da Çekmeköy’deki lüks villada sürpriz doğum günü partisi düzenledi. Aile üyelerinin bulunduğu partiye Sıla Doğu da geldi.

Komşuları polis çağırdı, ekipler eve alınmadı

Sitenin otoparkında çok sayıda otomobil bulunurken, Sıla Doğu’nun aracının arkasında yan komşularının aracı yer alıyordu. Komşular, Sola Doğu’nun aracının çekilmesini isteyince ortam gerildi. Dilan Polat’ın komşusuna hakaret ettiği iddia edilirken, o sırada bir de tekme attığı ortaya çıktı. Gerginlik üzerine Engin Polat’ın komşusuna yumruk attığı öne sürüldü.

Eşine saldırılınca büyük korku yaşanan kadın, durumu KADES uygulaması üzerinden polis ekiplerine bildirdi. Polat ailesi, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini eve almadı. (Kısa Dalga)

Gündem