Düzce depremi: Dört kentte eğitime 1 gün ara verildi

Düzce depremi: Dört kentte eğitime 1 gün ara verildi

Düzce'de meydana gelen deprem nedeniyle Düzce, Sakarya, Bolu ve Zonguldak Ereğli'de eğitime 1 gün ara verildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.08'de merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Gölyaka ilçesindeki depremin 6,81 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Düzce'nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğünde deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.


Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce'de eğitim ve öğretime bir günlük ara verildiğini duyurmuştu.

Ardından Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım da deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Değerli hemşerilerimiz, Düzce'de meydana gelen ve ilimizde de hissedilen deprem nedeniyle, tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 23 Kasım 2022 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun."

Bolu Valisi Erkan Kılıç da yaptığı açıklamada, "Düzce depreminin ardından kentte 20 kişinin yaralandığını duyurdu. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmuyor. Bazı binalarda çatlakların oluştuğu Bolu'da da eğitim-öğretime bir gün ara verildi."

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde de bugün yapılması planlanan vize sınavlarının Düzce'de meydana gelen deprem nedeniyle ertelendiği duyuruldu.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde de eğitim öğretime bir gün ara verildiği açıklandı.

(DHA/ Kısa Dalga)