Erdoğan'a Özel'den soyadı yanıtı: Kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum

Erdoğan'a Özel'den soyadı yanıtı: Kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum

Özgür Özel, Erdoğan'ın kendisi ile ilgili "Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zat" ifadelerine eski İstiklal Marşı Derneği Başkanı şair İsmet Özel'i hatırlatarak cevap verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gezi Davası'nda verilen hapis cezalarının ardından yaptığı konuşma sebebiyle kendisini hedef alarak dava açacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zat" sözlerine cevap verdi.

Özgür Özel, Halk TV'de yayınlanan Kadraj programına bağlanarak Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

"KENDİSİNİ İSMET ÖZEL'E HAVALE EDİYORUM"

"Erdoğan, bana nanik mi yapacak? Soy ismimiz çok garipse kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum. Kişisel bir saldırı var. Ona İsmet Özel yanıt versin. Büyük bir art niyet içinde olduklarını görüyorum. Erdoğan’ın soyadımla uğraşması acziyet göstergesi. Prompterdan konuşmuyorsa, konuşmasının elde tutulacak hiçbir yanı yok. Herkesin yargılanmasının usülleri belli. Dokunulmazlığımı kaldırırsınız. Yargılanırım. Mahkeme karar verir. Dediklerimde suç unsuru var mı? Sokakta çocuklar birbirlerinin soyadlarıyla dalga geçtiğinde babası der ki, 'Evladım soyadıyla dalga geçilmez. Ben bütün Erdoğan ailesine soyadlarından dolayı saygı duyuyorum.

ERDOAĞAN, ÖZEL'E DAVA AÇACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesi basına yaptığı açıklamada, CHP'li Özgür Özel'in Gezi Davası kararı ile ilgili açıklamaları ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu zatın ifadeleri tamamıyla milletvekili olduğu için cezası yok ama manevi tazminat noktasında başındaki ağa babası nasıl Man Adası davasında bedel ödediyse avukatlarımız ona da dava açacak. Sadece o değil başka kişilere de dava açılacak. Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zatla ilgili olan şu anda avukatlarımız davaları açıp, Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına hakaret yapılabilir mi, yapılamaz mı? Demek ki ders almamış. Bunlar uluslararası hukuku bilmiyor. Artık AİHM'lik bir iş kalmadı. Burada hüküm giydi. Bu ağırlaştırılmış müebbettir. Bu karara herkes saygı duyacak. Başka ülkelerin hukuku var da bizim hukukumuz yok mu? Türkiye'de yerli Soros, Gezi olaylarının koordinatörlüğü sebebiyle devleti hiçe sayanlar bunun bedelini ödeyecek." (Kısa Dalga)