Erdoğan'ın Akşener'e çağrısı yine gündemde: Siyasette 1 gün çok uzun, 1 yıl çok kısadır

Erdoğan'ın Akşener'e çağrısı yine gündemde: Siyasette 1 gün çok uzun, 1 yıl çok kısadır
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti lideri Akşener'e çağrısıyla ilgili "Bildiğim bir şey var; siyasi tarihe baktığımızda siyasette 1 gün çok uzun, 1 yıl çok kısadır. İhtimaller için bugün için kesin kanaat geliştirmek her zaman yanlıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e "6'lı masayı terk et" çağrısında bulunmuştu. İYİ Parti lideri Meral Akşener ise " Milletimizin geleceği heba edildiği bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da olmayız" yanıtını vermişti.

Habertürk canlı yayınına katılan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ve Akşener'in yanıtı hakkında konuşan Çelik, şunları söyledi: "Çeşitli konularda açıklamalar yapanlar, yürüttüğümüz siyaset çerçevesinde, terörle mücadelede milli siyasetimize hassasiyet ortaya konulduğunda Cumhurbaşkanımız da ister kişiler ister sivil toplum örgütleri ister partiler düzeyinde olsun, onların Cumhur İttifakı'yla birlikte olması yönünde kendilerini konumlamaları şeklinde çağrıda bulunuyor. Çağrı yapıldı, sayın Akşener bahsettiğimiz eleştirilerden ayrı değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti. Bildiğim bir şey var; siyasi tarihe baktığımızda siyasette 1 gün çok uzun, 1 yıl çok kısadır. İhtimaller için bugün için kesin kanaat geliştirmek her zaman yanlıştır."

Politika