Ezgi Mola'nın çağrısına Meral Akşener'den yanıt: Az kaldı

Ezgi Mola'nın çağrısına Meral Akşener'den yanıt: Az kaldı
Altın Kelebek ödüllerinde sahneden Mahsa Jina Amini'yi anıp vekillere çağrı yapan Ezgi Mola'ya, İYİ Parti lideri Akşener yanıt verdi: "İçten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Az kaldı!

Oyuncu Ezgi Mola, Altın Kelebek Ödülleri’nde sahneden milletvekillerine kadın cinayetleri için çağrı yaptı. Ezgi Mola'nın bu çağrısına ilk yanıt İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi.


Twitter'dan Mola'nın sözlerini paylaşan Akşener, şunları yazdı "Değerli Ezgi Mola'nın, içten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız. Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı!"

Ezgi Mola ne demişti?

‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Ezgi Mola, sahnede şöyle konuşmuştu: "Bugün güzel bir haber geldi İran'dan. 'Ahlak polisi' kavramının kaldırıldığı, artık olmayacağı söylendi. Ben de onların yanında olduğumuzu, buradan söylemek istiyorum. Ve aynı zamanda ülkemizde Her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum. Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin aynı dilden, aynı yerde kalben durup kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılar için aslında eşit yaşam hakkının olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum."

Gündem