'Fatih Terim Fonu'nda radar Terim'e döndü: Hesaplarına inceleme başlatıldı

'Fatih Terim Fonu'nda radar Terim'e döndü: Hesaplarına inceleme başlatıldı
Futbol dünyasının ünlü isimlerinin dolandırıldığı ve kamuoyunda 'Fatih Terim Fonu' olarak bilinen 'Seçil Erzan' soruşturmasında oklar teknik direktör Fatih Terim'e yöneldi. Fatih Terim’in banka dökümlerine yönelik teknik inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Kamuoyunun 'Fatih Terim Fonu' olarak bildiği, bankacı Seçil Erzan'ın yüksek kârlı fon vaadiyle dolandırıcılık soruşturmasının en çok konuşulan ismi, Fatih Terim’in banka dökümlerine teknik inceleme başlatıldı.

Cumhuriyet'in haberine göre; soruşturma kapsamında bilgisine başvurulan sıfatıyla savcılığa ifade veren Fatih Terim, "Bu fonla alakalı Seçil Erzan’a hiç para vermedim. Bahsedilen fon ile yakından uzaktan ilgim yok" ifadesinde bulunmuştu.

Terim, olayın gün yüzüne çıktığı ilk günlerde bahsedilen fon için kendisinden para istenmediğini anlatmıştı.

Terim, 'eksik para aldığını' söylemişti

Fatih Terim ayrıca olayı duymasıyla birlikte bankadaki parasını eşi Fulya Terim’in başka bir bankadaki hesabına aktardığını söylemiş ve bu paranın 3 milyon dolarının eksik gönderildiğini ifade etmişti.

Seçil Erzan ise 2 Mayıs 2023 tarihinde savcılık sorgusunda Fatih Terim’den fon sebebiyle para almadığını, ancak kendisinin finansal danışmanı olduğunu söyleyerek, 2012 yılından itibaren Terim’in tüm bankacılık işlemleriyle ilgilendiğini, hukuka aykırı hiçbir işlem yapmadığını, eğer böyle bir iddia olursa her işlemi detaylı olarak açıklayabileceğini belirtmişti.

Terim'in para alıp almadığı araştırılıyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Terim'in banka hesabından 'gizli fon' için para kullanılıp kullanılmadığı, Terim'in bu fona para yatırıp yatırmadığı ya da fondan para alıp almadığının incelenmesi için teknik inceleme başlattı. Savcılığın konu hakkındaki soruşturmasının da devam ettiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Futbolcular Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Selçuk İnan ve Volkan Bahçekapılı’nın da aralarında bulunduğu futbol dünyasının 18 ünlü ismini milyonlarca dolar dolandırdığı iddia edilen bankacı Seçil Erzan’ın, Galatasaray ve milli takımın efsane teknik direktörü Fatih Terim’in adını kullanarak milyonlarca dolar dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.

Sanık Erzan'ın "özel belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarından 69 yıldan 226 yıla kadar mahkumiyeti istendi. Sanıklar Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk'ün ise aynı suçlardan 3 yıl ile 65 yıl arasında değişen oranda hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesinde 20 Kasım 2023’te 4'ü tutuklu 7 sanık hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme heyeti, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar vererek, duruşmayı 12 Ocak 2024'e ertelemişti. (Kısa Dalga)

Gündem