Gazeteci Şirin Payzın'dan Bakan Soylu'ya yanıt

Gazeteci Şirin Payzın'dan Bakan Soylu'ya yanıt
Halk TV programcısı Şirin Payzın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözlerine yanıt verdi.

Gazeteci Şirin Payzın, önceki akşam Halk TV'deki programında "Bir anda Süleyman Soylu'yu içeride görme ihtimalimiz olabilir, ya da cezalandırılmış şekilde" ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Payzın'ın sözlerine tepki gösterdi. Soylu, Payzın'a Twitter’dan yaptığı paylaşımla cevap verdi.

“Kana susamış vampirler” ifadesini kullanan Soylu, 27 Mayıs 1960 darbesinin ardından idam edilen eski başbakan Adnan Menderes ile bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı hatırlatarak, “Bir Başbakanın iki Bakanın kanını içtiler, yetmedi. Batı'nın ve Soros’un Operasyon Çocukları... Elinizden geleni ardınıza koymayın."

Payzın, programda, “Süleyman Soylu’yu içeride görme ihtimalimiz olabilir” sözlerinin ardından, “Şimdi bu arada kendimi bir düzelteyim, biraz önce durumların değiştiğinde neler olabileceğini ve bunun böyle olmamasına atfen bir cümle söyledim. Bu yanlış anlaşılır. Cezaevi olarak söylemedim, davanın içinde bulur anlamında söyledim” şeklinde açıklama yapmıştı.

Payzın, Soylu'nun kendisine yönelik tepkisinden sonra bir açıklama daha yaptı: "Sayın Bakan, ifademdeki kastın bu olmadığı sizin de paylaştığınız düzeltmemden (yanlış anlaşılmasın diye) ve açıklamamdan anlaşılmış olmalı


Twitter hesabından Soylu'nun hesabını alıntılayan Payzın, "Sayın Bakan, ifademdeki kastın bu olmadığı sizin de paylaştığınız düzeltmemden(yanlış anlaşılmasın diye) ve açıklamamdan anlaşılmış olmalı" dedi. Payzın, "Sözlerimin mesajı hukukun bir gün herkese lazım olacağıdır. Hukukun siyasetten arındırılarak bağımsız olması hepimizin arzusu ve ihtiyacıdır" ifadelerini kullandı.

Gündem