İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Sarallar' suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Sarallar' suç örgütü çökertildi
Bakan Yerlikaya, operasyona dair "İstanbul'da düzenlenen 'Kafes' operasyonları kapsamında, liderliğini Özgür Saral isimli şahsın yaptığı ve “Sarallar” Grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 24 şüpheli şahıs yakalandı" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Sarallar" isimli organize suç örgütünün çökertildiğini, örgüt elebaşı olduğu iddia edilen Özgür Saral'ın da aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, operasyona dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Buna göre, İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul ve İzmir'de "kafes" operasyonu düzenlendi. "Sarallar" grubu olarak bilinen organize suç örgütünün elebaşı olduğu iddia edilen Özgür Saral ile birlikte 24 kişi gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya, paylaşımında "İstanbul'da düzenlenen 'Kafes' operasyonları kapsamında, liderliğini Özgür Saral isimli şahsın yaptığı ve “Sarallar” Grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 24 şüpheli şahıs yakalandı" ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, suçlamalara dair şu bilgileri verdi:

"Suç örgütünün:
????İstanbul Esenyurt ilçesinde sitelerdeki ev sahibi ve kiracıları silah ile tehdit ederek yağmaladıkları,
????Kendilerinden şikayetçi olan site sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetlerinden vazgeçirmek için darp ettikleri,
????Yabancı uyruklu şahsılara yönelik yağma eylemi gerçekleştirdikleri,
????Sitelerdeki mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında sahte evrak düzenleyerek daireleri başka şahıslara kiraladıkları,
????Site içerisinde evden hırsızlık suçunu işledikleri,
????Eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek kasten öldürmeye teşebbüs etmek ve genel güvenliği kasten tehlikeye sokma,
????Site sakinlerini tehdit ederek fuhuş faaliyetleri yürüttükleri,
????Sarıyer ve Beyoğlu’nda silahla yaralamaya teşebbüs suçlarını işledikleri tespit edildi."

Bakan Yerlikaya, paylaşımında "organize suç örgütlerine, narkotik suçlularına ve halkın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceklerini" belirtti. (Kısa Dalg)