İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine suç duyurusu

İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine suç duyurusu

Avukat Aydın Egemen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. İmamoğlu'nun Rize, Artvin ve Trabzon gezilerinde kamu kaynaklarını kullanılıp kullanılmadığının araştırılmasını istedi.

Avukat Aydın Egemen tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Ramazan Bayramı'nda Karadeniz'e yaptığı gezide kamu kaynaklarının kullanılıp kullanılmadığının araştırılması istendi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre dilekçede İmamoğlu'nun "2023 yılında yapılacak seçimlerde devlet başkanlığı adaylığına dair bir kararı var ise İBB Başkanlığından istifa etmesi gerektiği" belirtildi.

ARAŞTIRILSIN

Dilekçede ifadeler yer aldı: "Oysa, seçilmiş belediye başkanlığı unvanı ve görev süresince, çalışma gün mesaisini, uhdesinde bulunan tüm kamu kaynaklarını, bulunduğu ilde yaşayan halkın huzur ve sükunu için harcama yerine, gerek mesaisini ve gerekse seçilmekle elde ettiği kamu kaynaklarını, kişisel siyasi amaç ve saiklerine sarf etmiş olduğu kamuoyuna yansımıştır. Bu iddiaların araştırılmasını talep ediyorum. Bu ise görevi kötüye kullanmaktır."