İstanbul Emniyeti'den açıklama: Teşkilatımız, hiyerarşik düzenden asla taviz vermez

İstanbul Emniyeti'den açıklama: Teşkilatımız, hiyerarşik düzenden asla taviz vermez
Emniyet'ten yapılan yazılı açıklamada, gazeteci Tolga Şardan'ın yazısındaki ifadeler yalanlandı ve "Teşkilatımız, hiyerarşik düzenden asla taviz vermeyen bir yapıya sahiptir" denildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, T24 yazarı Tolga Şardan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş arasında Sarallar Grubu operasyonu hakkında gerilim yaşandığını yazmasının ardından açıklama yaptı. Emniyet'ten yapılan yazılı açıklamada, yazıdaki ifadeler yalanlandı ve "Teşkilatımız, hiyerarşik düzenden asla taviz vermeyen bir yapıya sahiptir" denildi.


Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bazı basın yayın kuruluşlarında iddia ve ileri sürülen İl Emniyet Müdürlüğümüz çalışmalarında koordinasyona ilişkin hususlar kesinlikle yalan ve iftiradan ibarettir. Teşkilatımızı yıpratmaya, karalamaya ve başarıyla gerçekleştirilen operasyonlarımızı gölgelemeye yönelik asılsız iddialarda bulunanlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır."

Tolga Şardan yazısında Süleyman Soylu ile Zafer Aktaş arasında yaşandığı iddia edilen bir gerginliği köşesine taşıdı. Şardan’ın aktardığına göre Soylu, Sarallar Grubu operasyonuyla ilgili kendisine neden bilgi verilmediği sorulunca Aktaş'tan "Size her söylediğimizde sızıntı oldu" yanıtını aldı.

Gündem