İYİ Parti'de sular durulmuyor: Ümit Özlale istifa kararı aldı

İYİ Parti'de sular durulmuyor:  Ümit Özlale istifa kararı aldı
İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale, partiden istifa kararı aldı. Ümit Özlale, "Partimizin ilk günlerdeki heyecanının kalmadığını, makul çözümler sunmanın mümkün olmadığını ve siyaset üretmenin imkansız olduğunu üzülerek görüyorum" dedi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale, partiden istifa kararı aldı.

Özlale sosyal medyada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili İYİ Parti Ailesi,
Uzun bir süredir İyiler Hareketi’nin bir üyesi olarak sizlerle birlikte ülkemiz için çalışmaktan gurur duydum.

Ancak, geldiğimiz noktada partimizin ilk günlerdeki heyecanının kalmadığını, makul çözümler sunmanın mümkün olmadığını ve siyaset üretmenin imkansız olduğunu üzülerek görüyorum. Bu nedenle istifamı sunma kararı aldım. Sizinle birlikte çalışmak ve milletimiz adına görev yapmak benim için her zaman büyük bir onur ve ayrıcalık olmuştur.

Sizinle birlikte yürümenin getirdiği güzel anıları hiçbir zaman unutmayacağım. Bu süre zarfında birlikte çalıştığım herkese tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin."

ekran-goruntusu-2024-04-08-122538.png

Ne olmuştu?

31 Mart yerel seçimlerine 'hür' ve 'müstakil' girme kararının ardından İYİ Parti içerisinde yaşanan gerilim, seçimdeki oy kaybının ardından yaşanan istifalarla bir başka boyuta evrilmişti. Ardından parti içinde Meral Akşener'e yönelik 'istifa etsin' çağrıları yükselmişti. Akşener alınan oy oranının ardından 27 Nçisan'da kurultay kararı alödıklarını duyurdu. Genel Başkan Akşener bu sabah da yeniden aday olmayacağını duyurmuştu. (Kısa Dalga)

Gündem