İYİ Parti’den Buldan’a yanıt: Her türlü ayrımcılığı reddediyoruz

İYİ Parti’den Buldan’a yanıt: Her türlü ayrımcılığı reddediyoruz
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın İYİ Parti lideri Meral Akşener’i kastederek "HDP’ye ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine görev edinmiş" sözlerine yanıt verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener için, "HDP’ye ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine görev edinmiş" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Buldan'ın sözlerinin ardından açıklama yaptı.

Zorlu'nun yayınladığı açıklama şöyle:

"Bugün bir siyasi partinin Eş Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in 9 Kasım 2022 tarihli Grup Toplantımızdaki konuşmasında dile getirdiği eleştiriler karşısında; bir parti Genel Başkanı'na yakışmayacak çirkinlikte, terbiye sınırlarını aşan ve kutuplaştırıcı bir nefret dilini benimseyerek; asılsız suçlamalar ve hakaretlere başvurma yolunu tercih etmiştir.

Partimizin ve Genel Başkanımızın söz konusu konuşmasındaki tespit ve uyarıları son derece açık ve nettir. Kürtler bu ülkenin, bu vatanın asli ve şerefli vatandaşlarıdır. Bu çerçevede, her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Ayrıca; yürüttükleri siyasetteki tutarsızlıkları örtmek için yalan ve hamasete başvuranların son dönemde düştükleri zor durumu anlamakla birlikte, her sıkışan parti liderinin partimize ve Genel Başkanımıza saldırmasını asla kabul etmiyoruz.

Siyaset adı altında ilkesiz, seviyesiz yapılan bu gölge oyununu milletimizin takdirine havale ediyoruz.

İYİ Parti olarak; milletimizin her bir ferdinin hak ettiği mutlu, huzurlu, müreffeh ve özgür bir Türkiye'yi inşa edebilme hedefi için ilk günkü azmimizle çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz." (Kısa Dalga)

Politika